Arifiye’de Sineksiz Bir Yaz için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler ile Arifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sineksiz ve sağlıklı bir çevre için ilaçlama çalışmalarını ilçe genelinde tüm yaz boyunca sürdürüyor.

Arifiye’de Sineksiz Bir Yaz için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Bahar aylarında özellikle kanalizasyon ve fosseptik kuyuları ile kapalı ve sulak alanlarda üremenin engellenmesi için larva mücadelesi gerçekleştiriliyor. 

Görevli ekipler, tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte ise, sosyal tesis, pazaryeri, cami, park ve piknik alanlarında yapılan çalışmalara, açık alanlardaki üreme alanları da dâhil edilerek, oluşturulan periyodik ilaçlama programı kapsamında haşere ve sivrisinek mücadelesine devam ediliyor. 
Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; ”Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde, sivrisinek, karasinek ve kene gibi haşerelerle mücadele çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri de ilçemizin dört bir yanında pazaryeri, sosyal tesis, cami, banklar, oturma alanları, foseptik çukurları, açık ve kapalı kanallar ile su birikintileri ve ahırlarda ilaçlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Vatandaşlarımızın sineksiz ve kenesiz bir yaz geçirmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Her konuda olduğu gibi, bizlere ilaçlama çalışmalarında da destek olan başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın; Ekrem Yüce olmak üzere emeği geçen her kese çok çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER