Aşağıçalıca’ya güçlü hizmet 

Mahallelerde hizmet seferberliğini sürdüren Hendek Belediyesi ekipleri, Aşağıçalıca Mahallesinde yağmur suyu alt yapı ağını genişleterek güçlendirdi.

Aşağıçalıca’ya güçlü hizmet 

Başkan Turgut Babaoğlu, taşkın riskini ortadan kaldıracak olan bu çalışmanın hayırlı olmasını diledi. 

KALICI ÇÖZÜMLER, SAĞLAM ALTYAPI
Hendek’in kronikleşmiş sorunlarına kalıcı çözümler getiren Hendek Belediyesi ekipleri; mahallelerde başlattığı çalışmaları Aşağıçalıca’da sürdürdü.  Aşağıçalıca’da daha önce ki yıllarda 600’lük beton borular ile yapılan yağmursuyu hattına ilave olarak 400’lük beton borularla yeni hatlar ekleyerek yağmursuyu ağını genişletiliyor. Güçlendirilerek uzatılan yağmursuyu şebeke hattı tamamlandığında Aşağıçalıca mahallesinin merkez ve ana yollarında aşırı yağışlar sonrasında oluşacak su taşkınlarının önüne geçilmiş olacak.

BABAOĞLU: TAŞKIN SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ
İlçe genelinde devam eden çalışmalar hakkında konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “ Yağmur suyu ve diğer altyapı çalışmalarımız sorunlu mahallelerimizde hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerimiz Aşağıçalıca mahallemizde önceki yıllarda yine belediyemiz tarafından yapılan hattın yetersiz olduğunu ve taşkınlara sebep olduğunu tespit etti. Tespitler sonrasında başlayan tamamlandığında yağmur suyu şebeke hatları ile yaşanabilecek sel ve taşkınların önüne geçilmiş olacak” dedi.
Aşağıçalıca Mahallesinde taşkınların önüne geçmek adına yapılan çalışmalar mahalle sakinleri tarafından da büyük beğeni topladı.

Hendek Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER