Aşk Düşünce Yollara’ Kitabı Konuşuldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi “Oku, Dinle ve Yaşa” programları kapsamında Yazar Münib Engin Noyan’ı ağırladı.

Aşk Düşünce Yollara’ Kitabı Konuşuldu

Üyelerimiz için en iyi şekilde çalışıyoruz
Açılış konuşması gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “MÜSİAD olarak sadece ticari etkinliklerle ve programlarla değil aynı zaman da kültür ve eğitim programlarımızla da üyelerimize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda da gerek Oku, Dinle ve Yaşa programları, Dost Meclisi Toplantıları, konferanslar ve paneller düzenlemekteyiz. Bu programlarla beraber üyelerimizin en iyi şekilde istifade etmesini hedeflemekteyiz dedi.
Bütün mesele Gerçek Müslüman olabilmekte kocaali

“Aşk Düşünce Yollara” adlı kitap üzerinden konuklara hitap eden Yazar Münib Engin Noyan, ‘’İnsanlar aşk deyince bir hoş oluyorlar. Aşka yüklenen çok mecazi anlamlar var. Bu kitaptaki ‘aşk’ın ilahi aşkla bir ilgisi yok. Burada aşk; kız oğlanı sevmiş, oğlan da kızı sevmiş. Aşk aslında kelime olarak önemli bir değer değildir. Kur’an’da aşk kelimesi geçmez. Ancak sevmekle ilgili farklı kavramlar geçer. Aşk hastalıktır. Aşıkların sembolü Mecnun’dur. Mecnun olmak bir tür sarhoşluktur. Aşk düşünce yollara gör başına neler gelir. Önemli olan Aşkın sevgiye ve karşılıklı saygıya dönüşmesidir diye konuştu. En sevdiği kitabının adının ‘’Sucuklu Yumurta’’ olduğunu belirten Noyan, ‘’Elbette bu kitabın yemekle ilgisi var. Bir gün bir tanıdığım çocuğunun vampir kitapları okuduğunu söyledi ve benden bunu yasaklamamı istedi. Ben de bunun yerine bir vampir kitabı yazdım. Cahiliyemde bile hiç ilgimi çekmemiş vampir konularını inceledim. Sonunda bu vampir kitabını yazdım. Vampirlerle ilgili aklınıza ne geliyorsa kitapta var ama bakış açısı ve vardığı yer bir Müslüman’ın bakış açısı. Kitabın devamını da yazıyorum; Pastırmalı Yumurta’’ şeklinde konuştu. Söyleşi, katılımcıların sorularının yanıtlanması ve MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’un  Yazar Münib Engin Noyan’a hediye taktimi ile son buldu. 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER