Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı’dan Valilik Çalışmalarına Büyük Övgü

İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES) kapsamında çeşitli temaslar ve incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı, Valilik birimlerinin çalışmalarından övgüyle bahsetti.

Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı’dan Valilik Çalışmalarına Büyük Övgü

Ziyaret kapsamında ilk olarak Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret eden Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra makama geçti.
Valilik önünde Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’ya Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Kulular, Jandarma Genel Komutanlığı Strateji ve Dış İlişkiler Başkanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Daire Başkanı Yusuf Aysu, Strateji Geliştirme Başkanlığı İl Planlama Uzmanı Hakan Yıldırım da eşlik etti.
“Valiliğin Başarılı Çalışmalarını Yakından Takip Ediyoruz”
Makam ziyaretinin ardından Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Vali Çetin Oktay Kaldırım, ‘Bakanlık Hizmetlerini Değerlendirme Toplantısı’nda ilgili yetkililer ile bir araya gelerek birimlerin çalışmaları ve yürütülen faaliyetlere dair bilgiler aldılar. Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Çataklı, çok başarılı buldukları Valilik çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade etti.
“Bakanlığın Yoğun Bir Faaliyet Alanı Var”
İçişleri Bakanlığı olarak terörden asayişe, trafikten organize suçlara kadar, özellikle kollukla alakalı yoğun bir faaliyet alanları olduğuna değinen Bakan Yardımcısı Çataklı, “Bunun yanı sıra; Göç İdaresinden Nüfus ve Vatandaşlık İşlerine, Afet ve Acil Durumlardan Sivil Toplum İlişkilerine kadar doğrudan vatandaşımıza dokunan, vatandaşımıza her gün temas eden bir hizmet alanında faaliyet yürütüyoruz. Dolayısıyla vatandaşın günlük hayatına bu kadar yoğun temas eden birimlerimizin vatandaşımıza hizmet götürürken olabildiğince hızlı, etkin, verimli, kaliteli ve ekonomik olması, aynı zamanda bürokratik süreçleri olabildiğince azaltan ve vatandaşın da katılımını esas alan bir anlayışla çalışmaları, bizim en temel hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları çerçevesinde yürüttüğümüz bir izleme ve değerlendirme sistemimiz var. Bu sistem çerçevesinde; Ankara’dan Bakan Yardımcılarımızın başkanlığında oluşturduğumuz heyetlerle bütün illerimizi ziyaret ediyoruz. Öncelikle Valimizi ziyaret edip genel bir değerlendirme yapıyoruz, sonra Ankara’dan beraber geldiğimiz arkadaşlarımız ve ildeki yöneticilerimizin katılımlarıyla bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz, ardından sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerini ziyaret ederek Bakanlığımızın yürüttükleri faaliyetlere bakışlarını ve değerlendirmelerini, bize sunacakları önerileri ve tavsiyeleri, eksik-aksak yönlerimiz olup olmadığını, düzeltilmesini önerdikleri, düşündükleri alanları kendilerinden dinliyoruz. Yine Bakanlığımızın yürütmüş olduğu faaliyetleri, projeleri yerinde görmeye çalışıyoruz, aynı şekilde bizden doğrudan hizmet almış olan vatandaşlarımızla görüşmelerde bulunan arkadaşlarımızdan, bu hizmet sunumu sırasında edindikleri bilgileri, tecrübeleri de bize aktarmalarını istiyoruz, bu çerçevede yürüttüğümüz bir izleme ve değerlendirme sistemimiz var.
“Devleti Temsil Etmek, Milletin Gönlünü Kazanmakla Olur”
Bakanlık olarak bütün çalışmalarımızın gidişatını Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur’ sözünü ilke edinerek yerinde görmeye, değerlendirmeye çalışıyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğümüzden, Jandarma Genel Komutanlığımızdan, Göç İdaremizden üst düzey yetkili arkadaşlarımızla birlikte bugün bu çerçevede temaslarda bulunmak üzere Sakarya Valiliğimize geldik, öncelikle Sayın Valimizi ziyaret ettik, ardından Bakanlığımızın ilimizde yürüttüğü faaliyetlerin gidişatı ile ilgili uzun süren kapsamlı bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bundan sonra da hem bazı birimlerimizi ziyaret edeceğiz hem de sivil toplum kuruluşlarımızla bir değerlendirme toplantısı yapacağız ve günün sonunda da son bir değerlendirme ile çalışmalarımızı tamamlayacağız.
“Sakarya’da Valilik Çalışmaları Gayet Başarılı”
Şu anda arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler ışığında; başta emniyet, asayiş hizmetleri olmak üzere Sakarya’da oldukça iyi durumdayız, arkadaşlarımızın yoğun bir gayreti var, gerek istatistiki veriler, gerek trendler onu gösteriyor ki, başarılı neticeler alıyoruz. Bu çerçevede de başta Sayın Valimiz olmak üzere bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz, gayretli çalışmalarının devamını diliyoruz. Bütün bu ziyaretler toparlandığında, bittiğinde yılsonunda ülke genelinde genel bir değerlendirme raporu da yapacağız. Bundan sonraki dönemlerde belirleyeceğimiz stratejiler, atacağımız adımlarda bunlardan istifade edeceğiz” dedi.
Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, toplantı sonrası Vali Çetin Oktay Kaldırım ile birlikte Valilik birimlerinde incelemelerde bulunarak işlem için bekleyen vatandaşlarla da bir süre sohbet ettiler.

 

Sakarya Barosu Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER