Başkan Burak mesajında şu ifadeleri kullandı:

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Burak mesajında şu ifadeleri kullandı:

17 Ağustos 1999’da saat 03.02 sıralarında 7,4 şiddetinde başlayıp 45 saniye süren, ardında büyük yıkım ve felaket bırakan Marmara Depremi’nin 20. yıl dönümünde ne yaşanan depremi ne de depremde hayatını kaybedenleri unutmadıklarını belirten Başkan Burak, “20 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümünde, bir kez daha derin hüznü ve acıyı yüreklerimizde yaşıyoruz.

Bu acıları bir daha yaşamamak için özellikle bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olduğunu unutmamalı, depremle yaşamayı öğrenmeli ve her an depreme hazırlıklı olmalıyız. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür' gerçeğini unutmamalıyız. Canımızın, malımızın ve binalarımızın güvenliği için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz. Çünkü deprem değil, alınmayan önlemler büyük acılar yaşatır.

Bu duygu ve düşüncelerle 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Ridvan KARA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER