Başkan Gündoğdu'dan miraç kandili mesajı

21 Mart Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ferizli Belediyesi Başkanı İsmail Gündoğdu

Başkan Gündoğdu'dan miraç kandili mesajı

Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, çok özel geceler olduğunu belirtti.
Korona virüsü salgını tehlikesine karşı devletimizin aldığı kararlara uyulması gerektiğini hatırlatan Başkan Gündoğdu, “bu mübarek geceyi Kandil ziyaretleri yapmadan evlerimizde, ibadet ile geçirelim. Ellerimizi semaya şifa niyetiyle açarak bu kutlu zamanı değerlendirmeye çalışalım” diyerek mesajında şunları kaydetti:

Bizler samimi ve sıcakkanlı bir milletiz. Dost ve arkadaşlarımızla tokalaşır ve kucaklaşırız. Elbette bu davranışlar çok güzel, samimi ve anlamlıdır. Ancak bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu bu dönemde böyle uygulamalara ara vermek sorumluluğun ve tedbirin gereğidir. Başta yaşlı ve kronik hastalığı olan kişilerle olmak üzere tokalaşmadan, belli bir mesafeden birbirimize gönül selamı verelim. Korona virüs salgını tehlikesine karşı, kandil kutlamalarını ziyaret ile değil, sosyal medya ve telefon üzerinden gerçekleştirelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin tüm hemşerilerimiz için, vatanımız, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diler, en derin saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER