Başkan Gündoğdu Sağlık çalışanlarını ziyaret etti

Ferizli İlçe Devlet Hastanesi ve Aile Hekimlikleri ile ilçede bulunan sağlık kuruluşlarına ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu

Başkan Gündoğdu Sağlık çalışanlarını ziyaret etti

Ferizli İlçe Devlet Hastanesi ve Aile Hekimlikleri ile ilçede bulunan sağlık kuruluşlarına ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, görev başındaki doktorların ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Başkan Gündoğdu, hastanede tedavi gören hasta ve hasta yakınlarını da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kutlama ziyaretleri kapsamında Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Samet Kaymaz, Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Muhammet Durmaz ve sağlık çalışanları ile bir araya gelen Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, günümüzde herkesin kaliteli ve eşit sağlık hizmetinden yararlanmasının sosyal devlet anlayışının bir gereği olduğunu söylerken Türkiye'nin bu alanda kat ettiği mesafenin takdire şayan olduğunu belirtti.

“Türkiye sağlıkta çağ atladı”
Başkan Gündoğdu; "Sağlık hepimiz için en önemli konu. İnsan hayatının vazgeçilmez unsuru olan sağlıkla ilgili yapılan çalışma ve yatırımlar, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin göstergelerindendir. Ülkemizde sağlık alanında son 18 yılda önemli gelişmeler yaşandı. Bilgi çağını yaşadığımız devirde, tıpta yaşanan gelişmeleri yakından takip eden hastanelerimiz, üniversitelerimiz ve sağlık merkezlerimizin sayısı hızla arttı. Sağlıkta çağ atlayan ülkemiz, uyguladığı politika ve geliştirilen modellerle artık örnek bir konuma yükseldi” diye konuştu.

“Koronavirüse karşı titiz ve kararlı mücadele”
Dünyayı tehdit eden Koronavirüs salgınına karşı mücadelede sağlık çalışanlarının büyük gayret sarf ettiğini söyleyen Başkan Gündoğdu, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve virüse karşı tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle inşallah elbirliği ile bu süreci atlatacağız. Dünyadaki tabloya baktığımızda, şu ana kadar ülkemizde alınan tedbirlerin son derece etkili olduğunu, sonuç verdiğini görüyoruz. Vatandaşlarımızı bu virüs hakkında bilgilendirerek, gerekli tedbirleri almalarını sağlamak adına büyük çaba gösteren hekimlere ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

“Hediye verdi”
Hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlayan ve çalışmalarında başarı dileyen Başkan Gündoğdu, sağlık çalışanlarına günün anısına hediye verdi. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER