Başkan Gündoğdu’dan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Gündoğdu’dan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Bugün sınırlarımız içinde ve dışında, bölgesel ve küresel olarak her geçen gün daha da güçlenen bir Türkiye görmenin gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin ilanının 97. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbi'nin kazanılmasına ve yeni devletin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanları saygıyla yad ettiğini belirten Başkan Gündoğdu, cesaret ve fedakarlıklarla elde edilen kazanımları koruyarak cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için koyulan hedeflere Türkiye’nin emin adımlarla ilerlediğini belirterek mesajında şunları kaydetti:

Dünya ile entegre olarak, geniş ilişkiler ağı kuran ülkemiz, bu yeni kabiliyet sayesinde sadece bölgesel misyon ve sorumluluklarını yerine getiren bir ülke değil, aynı zamanda insanlığın ortak sorunlarının çözümünde elini taşın altına koyan bir devlet olarak takdirle anılmaktadır. Kalkınma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş olan ülkemiz, bugün dünyanın söz sahibi, saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda siyasi, askeri ve ekonomik saldırılara maruz kalan ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bu saldırıları da bertaraf etmeyi yine başarmıştır. 15 Temmuz da yaşadığımız hain darbe girişimine karşı milletimizin gösterdiği duruş ve verdiği mücadele bunun en güzel örneğidir. Bu duygularla başta Ferizli halkımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım."

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER