Başkan Işıksu’dan güneşler’i çok mutlu eden proje

Adapazarı Belediyesi’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan Bölgesel Sosyal Tesis ve Pazar Alanları’nın ilk çalışması Güneşler’de yapılacak.

Başkan Işıksu’dan güneşler’i çok mutlu eden proje

Güneşler sakinleri ile proje tanıtım toplantısı gerçekleştiren ve bölge sakinlerine teşekkür eden Başkan Işıksu, “Haftanın her günü kullanabilecek çok amaçlı bir yerleşkeyi hemşehrilerimizin onayı ve desteği ile hayata geçiriyoruz. Pazar yeri, taziye evi, düğün salonu, etkinlik (kına, nişan) salonu ve çocuk oyun alanını içeren çalışmamız Güneşler’imize, Adapazarı’mıza şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Güneşler Proje Tanıtım Toplantısı
Adapazarı Belediyesi yeni dönem projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Mutlu Işıksu, ekibi ile birlikte Güneşler Merkez ve Güneşler Yeni Mahalle sakinlerinin katılımlarıyla Bölgesel Sosyal Tesis ve Pazar Alanları projesinin ilk etabı olan Güneşler Yerleşkesinin proje tanıtım ve istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Başkan Işıksu ile birlikte Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, ilgili müdürler, meclis üyeleri, teşkilat mensupları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Halkla Birlikte Yönetim
Toplantının ilk kısmında Etüt Proje ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Salih Kaya, projenin detaylarını içeren ayrıntılı bir sunum yaparken, daha sonra Başkan Mutlu Işıksu, Güneşler sakinlerine seslendi. Şehir insanının desteği ve onayı olmadan hiçbir çalışmayı gerçekleştirmeyeceklerinin altını çizen Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızla ilgili her karar ve her çalışma hemşehrilerimizin fikirleri dikkate alınarak, istişare kültürünü daha güçlendirecek şekilde çalışılarak gerçekleştiriliyor. Projelerimiz arasında yer alan Bölgesel Sosyal Tesis ve Pazar Alanları projemizin de ilk çalışmasını Güneşler’imizde gerçekleştiriyoruz. Seçim öncesi bölge sakinlerimizin taleplerini detaylı bir şekilde not etmiştik ve projemizi o notlarımızla şekillendirdik. Şimdi de bölge sakinlerimizin onayını almış olduk. Hepsinden Allah razı olsun. Halkla Birlikte Yönetim ilkemiz derken tam olarak böyle bir çalışmadan bahsediyoruz.” diye konuştu.

Neler Olacak?
Güneşler Bölgesi sakinlerine destekleri için teşekkür eden Başkan Mutlu Işıksu, projenin detayı ile ilgili ise, “Haftanın her günü kullanabilecek çok amaçlı bir yerleşkeyi hemşehrilerimizin onayı ve desteği ile hayata geçiriyoruz. Zemin kattasergi ve pazar hizmetleri sunulacak,  organik ürünlerin satılabileceği bir organizasyon yapısı oluşturulacak, gıda denetimleri sürekli gerçekleştirilecek,  “Serbest Tartı” sistemi ile vatandaşlar satın aldıkları ürünlerin kg kontrollerini yapabilecek, üst katta büyük bir düğün salonu, ayrıca bir etkinlik salonu ve taziye evi yapılacak. Engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun, her detayını titizlikle çalıştığımız projemiz Güneşler’imize, Adapazarı’mıza şimdiden hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER