Başkan Kobaş’tan, Rektör Elmas’a teşekkür plaketi

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Kobaş’tan, Rektör Elmas’a teşekkür plaketi

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret ederek; her platformda kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgi ve diğer ülkelerden gelen öğrenciler gibi Abhazya’dan gelen öğrencilere de sahiplendikleri için teşekkür plaketi takdim etti.

Sakarya Üniversitesi memnuniyeti
Derneğin, Kültür ve Sanat Komisyonu Sorumlusu Zerrin Kobaş ve Ülkü Yıldız, SAÜ’de okuyan iki Abhaz öğrenci ile birlikte Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a ziyaret gerçekleştiren Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş; öncelikle derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Diğer ülkelerden gelen öğrencilere olduğu gibi Abhazya’dan gelen öğrencilere de sahiplendikleri, SAÜ’de okuyan 15 öğrencinin tamamının da memnun olduklarını dile getirirken; aynı zamanda derneğin her platformunda kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı Rektör Elmas’a teşekkür plaketi veren Başkan Kobaş; başarılı çalışmalarının artarak devam etmesi dileğinde bulundu.

Abhaz Derneği boş durmuyor
Başkanı Kobaş ayrıca; Burak Deniz ve Şeyma Deniz eğitmenliğindeki Sakarya Abhaz Derneği Apsınra Dans Grubu, Zeynep Selçuk Eğitmenliğindeki Kafkas - Abhaz El sanatları ve Kazaziye Kursu, Elis Argun eğitmenliğindeki Abhazca Dil Kursu, Yücel Ezer nezaretindeki Kadın Komisyonu ile Zerrin Kobaş ve Ülkü Yıldız başkanlığındaki Kültür ve Sanat Komisyonu’nun çalışmaları hakkında Rektör Elmas’a bilgi verirken; 13 Mayıs 2018 Pazar günü SAÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan derneğin Yıl Sonu etkinliklerine de davet etti. kocaali

Sakarya Üniversitesi Dünya’da sayılı üniversiteler arasında yer almaktadır
Sakarya Abhaz Derneği’nin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas; Sakarya Üniversite’nin verdiği eğitim, hazırladığı projeleri ve sunduğu programlarla Dünya’da sayılı üniversiteler arasında yer aldığını ifade ederek; Dünya’nın bütün ülkelerinden öğrencinin bulunduğunu ve tüm öğrencilere eşit mesafede davranıldığını söyledi. Rektör Elmas; bu bağlamda; 15 öğrencisi bulunan Abhazya’nın Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı ve sunduğu plaketinden dolayı teşekküre ettiğini söyledi.
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER