Başkan Özen, Hareketlilik Haftasını Gençlerle Kutladı

Sapanca’da, 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri Nazmiye Ömer Sözer Ortaokul öğrencileriyle oynan voleybol ile başladı.

Başkan Özen, Hareketlilik Haftasını Gençlerle Kutladı

Hareket olan yerde bereket vardır 
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan bir hafta. Bu haftanın amacı; güvenli ulaşım, sağlıklı ulaşım, egzoz salınımıyla ilgili en asgari çevreye zarar verecek araçların kullanımı, mümkünse bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımın devam ettirilmesi, sporu ve hareketliliği amaçlanmaktadır. Yani insanları obeziteden kurtarıp hareket ettirme amacıyla gerçekleştirilen bir haftadır. Avrupa Hareketlilik Haftası şu anda dünyada değişik ülkelerde açlıktan kırılan bir kısım varken diğer taraftan obeziteyle mücadele etme noktasında açlık çekenlerin on kat, yirmi kat hatta elli kat ilaç masrafı veren, zayıflama gayreti içerisinde olan insanlar var. Bizim atasözümüzde; ‘hareket olan yerde bereket vardır’ sanırım pek çok şeyi özetlemektedir. Avrupa Hareketlilik Haftasının başta Sapanca’mıza ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bundan sonra daha fazla sportif aktivitelere katılmak dileğiyle” açıklamasında bulundu.

Spora engel olacak bahanemiz yok 
Başkan Özen, “Belediyemize ait tesislerimiz, parklarımız, yürüyüş yollarımız, açık alan spor aletlerimiz bu konuda vatandaşlarımızın hizmetindedir. Belediyemizin tesislerinde spor yapmak isteyen her vatandaşımız için imkânımız var, spora engel olacak bahanemiz yok. Sağlıklı bir toplumun temeli ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolu spordur. Evlatlarımızın spora dair talepte bulunduğu her türlü hizmet için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz ve etmeye de hazırız” dedi. Başkan Özen, 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Nazmiye Ömer Sözer Ortaokul öğrencileriyle voleybol oynadı. Yapılan müsabakada öğrencilerle keyifli zaman geçiren Başkan Özen, spor yapmayı sevdiğini her fırsatta spor yaptığını fakat gençlerle yapılan sporun ayrı bir güzelliğinin olduğunu belirtti.  

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER