Bu Çi̇lek Dünya Markası Olmalı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün ve Pamukova Kaymakamı Cemal Demiryürek ile Pamukova Esentepepark’ta bir araya geldi.

Bu Çi̇lek Dünya Markası Olmalı

Toplantıda açılış ve selamlama konuşmasını yapan Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu;

Pamukova, Sakarya’nın ve Türkiye’nin gerçek bir tarım başkenti görünümünde. Pamukova’da yetişen meyvelerin ve sebzelerin ayrı bir tadı var, toprağının ayrı bir aroması var. Bizler bunu kullanabilmeli, bunu ileriye taşıyabilmeliyiz. Örneğin Pamukova çileğini ele aladığımızda gerçekten de yemeye doyum olmayan, harika bir meyve. Fakat bunu Sakaryalı dışında bilen var mı? Pek yok. Peki neden Pamukova çileği dünya markası olmasın? Neden sırf çilek yemek için insanlar buraya gelmesin? Unutmayalım ki bunun önünde hiçbir engel yok. Şehrin, ilçenin ve değerlerin tanıtımını hep birlikte; tüm mozaiklerimizle birlikte ve halkımızla dünyaya duyurmalıyız, onları dünya pazarına sunmalıyız. Pamukova’nın tarımı iyi durumda ve bulunduğu coğrafi konum itibariyle de iyi bir pazar yeri. Pamukova’nın daha fazla dikkat çekmesi ve tarımının daha iyi yerlere gelmesi için günümüz şartları ve endüstriyel tarım göz önüne alınarak Pamukova’ya yatırım yapılması hem ilimiz ekonomisine, hem de ülkemiz ekonomisine ciddi getiriler sağlayacaktır. Tarımsal sanayi yatırımı ve desteği ile Pamukova düzenli ve bilinçli bir şekilde şahlanabilir. Buna canı gönülden inanıyorum.” cümlelerine yer verdi.

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ardından söz alan Pamukova Kaymakamı Cemal Demiryürek;

“Pamukova çok büyük bir potansiyele sahip. Başka hiçbir şey olmadığı için tarım bölgesi sayılan değil, gerçekten de tarımda çok başarılı olduğu için bu alana yönelen bir ilçe. İlçemizin geleceğini çok parlak ve umut dolu görüyorum. Kabuğunu kırmayı ve gün yüzüne çıkarak ülkemizin tarım başkenti olmayı hak eden ve hak ettiğini alacağına inandığım bir bölge. Ben Pamukova’ya tüm kalbimle inanıyorum.” Dedi.

Pamukova Kaymakamı Cemal Demiryürek’in konuşması ardından konuşan Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün;


“Bizler, ilçenin yöneticileri olarak el ele vererek büyük işler başarma niyetindeyiz. Şehrimizin önde gelen iş insanları ve dışarıdan yatırımcılar ile 200 dönüm bir alan üzerine paketleme fabrikası, soğuk hava depoları, taşıma birimleri yerleştirme gibi bir projemiz var. Bütün birimlerin birbirine koordine bir şekilde çalışmasını ve bu projeyi yavaş yavaş hayata geçirmeyi arzu ediyorum. Pamukova’nın yükselişine ve başarılarına hepimizin şahit olacağı düşüncesindeyim.” Cümlelerine yer verdi.

Toplantının ardından kendi arasında Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nı yapan MÜSİAD, Toplantıdan sonra Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette projeler ve faaliyetler hakkında daha çok ayrıntıdan bahsedilirken, MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Sn. Övün’e MÜSİAD Saygı Kitaplığı serisini hediye etti. Fotoğraf çekimi ardından ziyaret sona erdi.

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER