Büyükşehir Belediyesi arama bölgesinde

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Nehri’ne düşerek kaybolan 21 yaşındaki Emirhan Henden için 5 gündür arama yapılan Sakarya Nehri’nde çalışmalara destek veriyor.

Büyükşehir Belediyesi arama bölgesinde

Nehir çevresinde yüzeysel arama yapan ekipler, gencin bulunması için seferber oldu. Ayrıca Büyükşehir’in mobil hizmet aracı da bölgedeki buluınan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Büyükşehir ihtiyaçları karşılıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, şehirdeki arama-kurtarma faaliyetlerine tüm personel ve teçhizatıyla destek veriyor. Ekipler, Karasu ilçesi Adatepe Mahallesi’nde nehirde kaybolan 21 yaşındaki Emirhan Henden isimli gencin bulunması için de bölgede yürütülen arama faaliyetlerine destek veriyor.  İtfaiye arama-kurtarma ekibi,  Polis ve Jandarma’nın soruşturma yürüttüğü bölgede kolluk kuvvetlerinin sualtı arama çalışmasına, su üstünde arama yaparak katılıyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne ait Mobil Hizmet Aracı da, olay yeri alanında vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. 

“Tek temennimiz gencimizin bir an önce bulunmasıdır”
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Büyükşehir olarak, 5 gün önce yaşanan acı olayda nehir sularına kapılana Emirhan Henden isimli gencin arama çalışmalarına destek veriyoruz. Karasu ilçesi Adatepe Mahallesi mevkiinde Sakarya Nehri’nde kıyı bölgede ve nehir yatağının çevresinde yüzeysel arama çalışmalarımız devam ediyor. Soruşturmayı yürüten kolluk kuvvetlerinin talepleri doğrultusunda devam eden hummalı tarama faaliyetlerine tüm personel ve teçhizatımızla katkı sağlıyoruz. Gencimizin bulunması için bölgede bekleyen aile yakınları ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Belpaş ikram aracımızı görevlendirdik. Tek temennimiz gencimizin bir an önce bulunmasıdır.” denildi. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER