Büyükşehir Fenerbahçe’ye mağlup oldu

Büyükşehir Basket, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off Çeyrek Final ilk maçında Fenerbahçe Doğuş’a 81-66’lık skorla mağlup oldu. Bu sonuçla Büyükşehir Basketbol seride 1-0 geriye düştü. Çeyrek final serisinin 2. maçı 25 Mayıs Cuma günü Sakarya Spor Salonu’nda oynanacak.

Büyükşehir Fenerbahçe’ye mağlup oldu

Sakarya Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off Çeyrek Final ilk maçında Fenerbahçe Doğuş ile karşılaştı. Ülker Arena’da oynanan mücadeleye Büyükşehir, Metecan Birsen, Calvin Harris, Lazeric Jones, Nathan Boothe ve Moustapha Fall ilk 5’i ile başladı.

Maça hızlı başlayan rakibi karşısında Büyükşehir, Moustapha Fall ile sayılar bulsada ilk 5 dakikayı 13-9 geride bitirdi. Lazeric’in elinden gelen üç sayılık isabetle Büyükşehir çeyreğin bitimine iki dakika kala eşitliği sağladı. Karşılıklı basketlerle geçen çeyrek 23-20 Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile sonuçlandı. kocaali

İlk yarı 44-30
İkinci çeyreğe Metecan’ın iki sayılık basketi ile başlayan Büyükşehir, rakibinin etkili oyununa engel olamayınca çeyreğin son 5 dakikasına 38-24 geride girdi. Karşılıklı basketlerle geçilen mücadelenin ilk yarısı 44-30 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi.

Maç sonucu 81-66
İkinci yarıya Gian Clavel, Calvin Harris, Lazeric Jones, Nathan Boothe ve Nikola Jankovic 5’i ile başlayan Büyükşehir, çeyreğe hızlı başladı ve Harris’in elinden bulduğu sayılarla skoru 44-36’ya getirdi. Jankovic ve Clavell ile etkili olmaya devam eden Büyükşehir, farkı eritti ve üçüncü çeyrek 59-54’lik ev sahibi ekibin üstünlüğü ile sona erdi. Karşılıklı basketlerle başlayan dördüncü çeyreğin ilk dört dakikası ev sahibi ekibin 70-60 üstünlüğü ile geçildi. Maçın geride kalan kısmında farkı kapatamayan Büyükşehir, parkeden 81-66 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Büyükşehir Basketbol seride 1-0 geriye düştü. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER