Büyükşehir güçlü altyapı ağını Serdivan’da genişletiyor

Büyükşehir Belediyesi, güçlü altyapı ağını genişletme çalışmalarına Serdivan ilçesinde devam ediyor.

Büyükşehir güçlü altyapı ağını Serdivan’da genişletiyor

ASEM Mobilyacılar Çarşısı’nın içerisinde başlanan çalışmalar kapsamında bölgeye kazandırılacak 900 metre uzunluğundaki yeni yağmursuyu hattı ile yoğun yağışlarda dahi yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilecek.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin dört bir yanında sürdürdüğü altyapı çalışmaları ile Sakarya’nın güçlü altyapı ağını her geçen gün genişletiyor. Serdivan ilçesinde, ilçe belediyesinin başlattığı asfalt yenileme çalışmaları kapsamında hayata geçirilen altyapı çalışmaları ile bölgenin altyapısı geleceğe hazır hale getiriliyor. 900 metre uzunluğundaki yeni yağmursuyu hattında başlatılan çalışmalar tamamlandığında ise bölgede uzun yıllar boyunca yağmursuyu sorunu yaşanmayacak.

ASEM’in altyapısı geleceğe hazır hale gelecek
Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Serdivan’da devam eden çalışmalarımıza bir yenisini daha ekleyerek ASEM Mobilyacılar Çarşısı’na hizmet verecek 900 metrelik yeni yağmursuyu hattı için çalışmalarımızı başlattık. Bölgede süratle devam eden çalışmalarımız tamamlandığında yoğun yağışlarda dahi oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçerek yağmursularını arıtma merkezine sağlıklı bir şekilde ileteceğiz. Çalışmalarımızın bölge esnafımıza hayırlı olmasını diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER