Büyükşehir SASKİ güvenli bir ulaşım için çalışıyor

Büyükşehir SASKİ Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan’daki ana caddelerde yolların güvenli ve rahat şekilde kullanılabilmesi için 4 bin adet kanalizasyon kapağının yükseltme işlemini yaptı,

Büyükşehir SASKİ güvenli bir ulaşım için çalışıyor

397 adet kapağın ise onarım ve rehabilitasyonunu gerçekleştirdi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, alt ve üst yapının yenilenmesi için gündüz-gece çalışıyor. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan’da Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki caddelerde kanalizasyon kapaklarının yenilenmesi ve yükseltilmesi için hummalı bir işlem yürütüyor. 

4 bin kapak yükseltildi, 400 kapak onarıldı
Deforme olduğu ve yıprandığı için sürücülerin yol güvenliğini bozan toplamda 4 bin kapak açıldı, yükseltme ve asfaltlama işlemi yapıldı. Üzerinde deforme oluşan ve kullanım ömrünü tamamlayan 400 kapak ise değiştirildi. Bu çalışmayla birlikte kentin merkez ilçelerinde Büyükşehir sorumluluğundaki caddelerin ulaşımı daha güvenli ve rahat kullanılabilir hale geldi. 

Daha güvenli ve konforlu bir yolculuk için
SASKİ’den yapılan açıklamada, “Büyükşehir ekiplerimiz sahada, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, kesintisiz bir hizmet sunmak için gündüz-gece demeden çalışmaktadır. Bu sebeple ana caddelerde bulunan kanalizsyon ve yağmur suyu kapaklarından 4 bin tanesine yükseltme, asfaltlama işlemi uygulanırken 400 kapak ise onarıldı veya değiştirildi. Vatandaşlarımızın daha güvenli bir yolculuk yapması için çalışmalarımız tüm ilçelerimiz devam etmektedir” denildi. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER