Çamlıca doğalgaza kavuşuyor 

Çamlıca’yı doğalgaza kavuşturacak olan 36 kilometrelik hat çalışması düzenlenen törenle başladı.

Çamlıca doğalgaza kavuşuyor 

Törende konuşan AGDAŞ Genel Müdürü Demir, Başkan Turgut Babaoğlu’nun desteğinin önemine dikkat çekerken Başkan Babaoğlu ve Kaymakam Acır yatırımın hayırlı olmasını diledi. 

DOĞALGAZ HATTI 
Hendek Çamlıca Mahallesinin uzun yıllardır beklediği doğalgaz yatırımı için ilk kepçe vuruldu.  Çamlıca’nın Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) tarafından yatırım programına alınmasının ardından törenle çalışmalar başladı. Doğalgazı ilçeye taşıyarak evlere ulaştıracak olan hattın çalışmaları Hendek Belediyesi ve AGDAŞ işbirliğinde başladı. Düzenlenen törene Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

KENAN DEMİR: BAŞKANIMIZ DESTEĞİYLE BAŞLIYORUZ 
Açılışta töreninde konuşan AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, “Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu bize verdiği destek olmasaydı artan maliyetler nedeniyle biz bu yatırımı gerçekleştiremezdik. Bugün ilk kazmayı vuruyoruz. Allah’ın izni ile başladık, bitirmemek artık mümkün değil. 4 ay içerisinde Allah nasip ederse evlere doğalgazı ulaştıracağız. Çalışma süresince tüm tedbirleri alacağız. Her yer kazılacak mahalle sakinlerinden şimdiden özür diliyor, sabırlarına sığınıyorum. Mahallemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

BAŞKAN BABAOĞLU: ÖNEMLİ BİR YATIRIM 
Daha sonra konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, doğalgaz projesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “ Bugün burada başlayan yatırım, hizmet ve çalışma ilçemiz için çok önemli. Ben öncelikle ekonomik şartlarımızın sınırlı olmasına rağmen bu talebimizi geri çevirmeyerek burayı yatırım planlamasının içerisine bizi dahil eden AGDAŞ Genel Müdürümüz Kenan Demir’e şahsım ve İlçem adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

BABAOĞLU: İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN 
Her rahmette bir zahmet olduğunu ifade eden Babaoğlu, “ Çalışmalar nedeniyle kazılar olacak. Bu zahmete de biraz katlanacağız. Hat tamamlandığında üst yapı ivedikle yapılacak. Bölge halkımıza da muhtarlarımıza da burada özveri düşüyor biraz çaba sarf edip zahmet çekeceğiz ama sonunda doğalgaza kavuşacağız. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, geçmişten bugüne bu hizmetin kazandırılmasına emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

KAYMAKAM ACIR: TEBRİK EDİYORUM 
Mahalle halkını ve protokolü sevgi ve saygı ile selamlayarak söze başlayan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, “ Bugün çok güzel bir olay için bir araya toplanmış bulunuyoruz. Doğalgaz projesinin gerçekleşmesinde faydası olan Belediye Başkanımızı, AGDAŞ Genel Müdürümüzü ve tüm emeği geçenleri kutluyorum. Doğalgaz Projesinin mahallemize ilçemize ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

DUALARLA BAŞLADI 
Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mürteza Gür tarafından dua ettirip, kurban kesimi gerçekleştirildi. Törenin ardından Çamlıca Doğalgaz boru hattının geçeceği güzergahlarda altyapı çalışması başlatıldı.

Hendek Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER