ÇİLELİ: “Sorumluluğumuzun bilincinde olmalıyız”

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli; 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

ÇİLELİ: “Sorumluluğumuzun bilincinde olmalıyız”

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli mesajında: “Şehrimizde yaşayan hemen herkesi derin bir acıya boğan 17 Ağustos Depreminin üzerinden 21 yıl geçti. Büyük bir yıkım yaşayan ve bölgemizi derinden etkileyen depremin gerçek merkezi olan şehrimiz bu zaman zarfında yeniden toparlandı. Ancak hala ilimizde deprem mirası olan binalar var ve potansiyel tehlike olarak duruyor. Eğer yaşadıklarımızdan ders almaz, çoğu zaman yaptığımız gibi, kadercilik anlayışıyla, umursamaz bir tavrı içinde olmaya devam edersek gelecek günler bizim için yeniden acı ve felaketin yaşanacağı günler olacaktır.

Bu konuda Büyükşehir Belediyemiz ve Valiliğimizin hazırlık çalışmaları olduğunu biliyoruz. Ancak bireyler olarak yapmamız gerekenleri de unutmadan sorumluluğumuzun bilincinde olmalıyız. Bugün dünya çapında yaşadığımız pandemi sürecinde de sorumluluğumuzu hakkıyla yerine getirmediğimiz için sıkıntılı günler yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan ders almak temenniyle, geçtiğimiz depremde kaybettiğimiz hemşerilerimizi rahmetle anıyoruz. Allah milletimizi ve tüm insanlığı bu tür felaketlerden korusun” dedi. 
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER