Çok Amaçlı Modern Kütüphane Akyazı'da Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan, Sakarya'nın en yeni ve modern zenginleştirilmiş halk kütüphanesi çok amaçlı olarak Akyazı'da hizmete girdi.

Çok Amaçlı Modern Kütüphane Akyazı'da Açıldı

Kütüphanede 20 bine yakın kitap bulunuyor. 
Akyazı Belediyesinin katkılarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çok amaçlı modern bir hale getirilen Kütüphane,   yaklaşık 400 metrekare kullanım alanı bulunmakta. İçerisinde çocuk, okul öncesi çocuklar ve yetişkinlere yönelik ayrılan okuma ve çalışma salonları bulunmaktadır.
Kütüphanede, okuma odalarının yanı sıra satranç aktivitasyonları, toplantı odaları, internet kafe ve Playstation oyun odası ile anaokulu öğrencileri için oyun salonları ve film izleme  salonu bulunuyor. Kütüphaneye Akyazılı yazar Mehmet Niyazi Özdemir’in adı verildi.

Kütüphaneye gelen Lise öğrencisi Hilal Çoşkun, Kaymakamlığın ve belediyenin bizlere böyle güzel bir yer tahsis ettiği için teşekkür ediyorum. Sabah buraya ders çalışmaya geliyorum. Canımız sıkılınca oyunlar var oyunlar oynuyoruz.  

Kütüphaneden yararlanan çocuklar ise, kütüphane gelmek için sabırsızlanıyoruz. Burada oyunlar oynuyoruz kitaplar okuyoruz ve sinema seyrediyoruz.

Sınıf öğretmeni öğrencilerimizle buraya geliyoruz ve çocuklar içinde çok büyük bir değişiklik oluyor. Burada imkanlar gerçekten çok daha fazla olduğu için sık sık geliyoruz. Burası çok amaçlı bir kütüphane olduğu için genelde öğrencilerin aklına eski sistem kütüphane geliyor ama buraya geldiklerinde akıllarındaki kütüphane tamamen değişmiş durumdalar.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Bakanlığımız son zamanlarda İllerde ve İlçelerde Kütüphaneyi yaygınlaştırmaya başladı. Akyazı Belediyesinin tahsis ettiği bu kütüphane yerini 5 aylık bir çalışmayla modern bir hale getirdik. Kütüphaneye Bakanlık son zamanlarda çok amaçlı olarak düzenliyor. 

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER