Coşkun, Geyve’ye Ziraat Fakültesi Yakışır

MÜSİAD Sakarya Şubesi her hafta düzenlenen Yönetim Kurulu toplantısını, Geyve Belediye Başkanı Murat KAYA’ nın daveti üzerine Geyve Yöresel Ürünler Merkezinde gerçekleştirdi.

Coşkun, Geyve’ye Ziraat Fakültesi Yakışır

Coşkun, Geyve’ye Ziraat Fakültesi Yakışır; kocaali 
Konuşmasına Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Geyve Kaymakamı İlyas Memiş’e sıcak ve samimi bir şekilde karşıladıklarından dolayı teşekkür ederek başlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, Geyve için yaptığı projelerin diğer ilçelere örnek ve ilham vereceğini belirterek, İnsanların aktif ve sağlam bir yaşam sürdürebilmeleri için beslenme gereksinimi ve tercihlerine yeterli, sağlıklı ve besleyici gıdaya her zaman ulaşabilmeleri, tarım sektörünü en önemli kılan unsurların başında gelmektedir. Bu açıdan Geyve’nin zirai tarım alanında geniş bir kitleye sahip olduğunu, yapılacak laboratuvar, AR-GE incelemeleri ve sebze meyve zenginliği ile Geyve’ de kurulacak Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesinin İlçeye değer katacağını ve yakışacağını söyledi. 
Memiş, Daha Güzel İşlere Hep Beraber İmza Atacağız
Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve MÜSİAD Yönetim Kurulunun katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve için büyük yatırımların yapılacağı ve iş adamları olarak MÜSİAD üyelerinin bu yatırımlarda etkili rol almasını belirterek, Geyve’de daha güzel işlere hep beraber imza atacağız dedi.
Kaya, Geyve Ayvasını Bir Marka Haline Getirdik
Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Türkiye’de ilk ve tek olan Geyve Yöresel Ürünleri Üretim Merkezi ile bölgemizde yetişen ürünler burada işleyip piyasaya Sunuyoruz. 40 kadın istihdam ettiğimiz tesiste şehrin yeni markasını üretiyoruz. Geyva markası bizim için hem ilçe ekonomisine hem de şehrin tanıtımına ciddi katkı vermektedir. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi sadece kadın istihdamıyla değil sosyal döngüde ki rolüyle de ülkeye rol model olacak” dedi. Kaya;  Geyve Ayvasını tüm ülkeye tanıtıyoruz. Gelen siparişlerde ciddi oranda artış olduğunu söyleyen Kaya, Geyve Ayvasını bir marka isim haline getirdiklerini belirtti. 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER