Coşkun; Milletimiz vatanına ve bayrağına göz dikenlere asla fırsat vermemiştir.

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun; Milletimiz vatanına ve bayrağına göz dikenlere asla fırsat vermemiştir.

“Bugün, vatan aşkıyla cepheden cepheye koşturan kahraman askerlerimiz ve bütün işgal girişimlerine göğsünü siper eden fedakâr milletimizle kazandığımız Kurtuluş Savaşımızın şanlı zaferinin 97. yıldönümü. MÜSİAD ailesi olarak, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz ’un ardından 30 Ağustos’ta kazanılan başarı, istiklal mücadelemizi zaferle sonuçlandırmıştır. Bu büyük zaferle topraklarımız işgalden kurtulmuş, bu zaferin temin ettiği emniyetli zemin üzerine Cumhuriyet kurulmuştur.
Milletimiz tarih boyunca milli ve manevi değerlerini korumak için her türlü mücadeleyi göze almış, vatanına ve bayrağına göz dikenlere asla fırsat vermemiştir. 30 Ağustos’u hatırlamak da, aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’nın en zorlu şartları altında bile vatanı uğruna verdiği mücadeleden asla vazgeçmeyen büyük karakterini anlamak bakımından önem taşımaktadır.
İş âlemi olarak, milletimizin gelecekte de iradesinden ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğine yürekten inanıyoruz.
"Bu aziz millet hiçbir şart altında güce boyun eğmemiş, bağımsızlığından taviz vermemiş, kumpas ve dayatmayı kabul etmemiştir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki istiklal ve istikbalimiz tehlikeye düştüğünde bu yüce millet aynı kararlılığı, aynı fedakârlığı ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zaferinin 97. yılında zaferin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum."


 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER