Darbe defteri kapanmıştır

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Darbe defteri kapanmıştır

Tumbaz “Milletin iradesine darbe yapılamayacağı tescillenmiştir” dedi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz milletin iradesine sahip çıktığı, hainlerin derdest edildiği 15 Temmuz’un yıldönümüyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Tumbaz açıklamasında millet iradesinin üzerine kimsenin söz söyleyemeyeceğinin kanıtlandığını ve ülkemizde ‘darbe’ defterinin kapandığını söyledi.

CESARET VE DİK DURUŞ
Başkan Tumbaz “ 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız” dedi

ÇANAKKALE RUHU İLE
ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz “15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Milletimiz, o gece, tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.

TÜRKİYE DAHA GÜÇLÜ
Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğimizdir. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke, artık, 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. Millet kendi iradesinin dışında hiçbir iradeye boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya gösterdi” Tumbaz “ Bu vesileyle şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarken gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi
 

Güven HASBAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER