Devrim niteliğinde bir çalışma hayata geçti

Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’de hayata geçirilen köprü çalışması bölgede büyük bir memnuniyet oluşturdu.

Devrim niteliğinde bir çalışma hayata geçti

Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’de hayata geçirilen köprü çalışması bölgede büyük bir memnuniyet oluşturdu. Türkçaybaşı Mahalle Muhtarı Şaban Balçık, “Köprü sadece mahallemiz için değil, bölgenin rahatlığı ve ulaşımı için devrim niteliğinde bir çalışma oldu” derken; Karaaptiler Mahalle Muhtarı Sabahattin Tongur, “13 mahalleye hizmet sunacak köprü ile çok güzel bir çalışma hayata geçirildi” dedi. Hacıköy Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz ise şehre yakınlaştıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye Nehirkent bölgesinde hayata geçirilen köprü çalışması bölgede memnuniyet oluşturdu. Türkçaybaşı ve Karaaptiler Mahallelerinin yanı sıra bölge mahallelerinin de ulaşımına rahatlık kazandıran çalışmayla şehir ve ilçe merkezine ulaşımlar daha hızlı bir hale kavuştu. Bölge muhtarları çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.kocaali

Hayallerimiz gerçek oldu
Türkçaybaşı Mahalle Muhtarı Şaban Balçık, “Köprünün tam yapıldığı noktada çocukluğumda geçiş için kayık kullanırdık ama belediyemiz sayesinde bir hayalimiz gerçek oldu ve buraya köprü yapıldı. Bu köprüyü yapanların hepsinden Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve Arifiye Belediyesi Başkanımız İsmail Karakullukçu talebimizi hayata geçirdiler. Çok kaliteli bir çalışma oldu. Köprü sadece Türkçaybaşı için değil en az 6-7 mahallenin rahatlığı ve ulaşımı için devrim niteliğinde bir çalışma oldu” dedi.

13 mahalleye hizmet edecek
Karaaptiler Mahalle Muhtarı Sabahattin Tongur, “Büyükşehir Belediyesi ve Arifiye Belediyesi’nin hayata geçirdiği çalışma bizim de içerisinde bulunduğımuz 13 mahalleye hizmet sunacak. Nehrin diğer yakasında kalan mahallelerimizin 2003 yılından bu yana talepleri bu yöndeydi. Ancak bugün programlandı ve eser meydana çıktı. Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Çocukluk yıllarımızda buradan karşıya sandalla gidiyorduk. Çok güzel ve herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir eser ortaya çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” sözlerini söyledi.

Şehre bir adım daha yaklaştık
Hacıköy Mahallesi Muhtarı Ahmet Yılmaz, “Köprü her şeyden önce 55-60 dakikaya varan otobüs güzergâhını 20 dakikaya düşürdü. Şehre daha yakın olduk. Köprümüzün yapımında emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu’ya, şahsım ve halkım adına teşekkür ederim. Halkımız çok memnun. Mutluyuz, çünkü şehre bir adım daha yaklaştık. Yapanların emeğine sağlık” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 13:38
SIRADAKİ HABER