Dilmen ve Hacıoğlu Mahallesi'nin altyapısı geleceğe hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Erenler ilçesinde başlattığı kapsamlı altyapı çalışmalarıyla bölgeye 12 bin 800 metre içmesuyu hattı, 12 bin 300 metre yağmursuyu hattı ve bin 8 adet yağmursuyu ızgarası kazandıracak.

Dilmen ve Hacıoğlu Mahallesi'nin altyapısı geleceğe hazırlanıyor

Hızla devam eden çalışmalar tamamlandığında Hacıoğlu ve Dilmen mahallelerinin altyapısı geleceğe hazır hale gelecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) şehrin dört bir yanında sürdürdüğü altyapı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek güçlü altyapı ağını genişletmeye devam ediyor. Erenler ilçesinde başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında bölgeye 12 bin 800 metre içmesuyu hattı, 12 bin 300 metre yağmursuyu hattı, bin 100 metre prefabrik kutu menfez yağmursuyu hattı ile bin 8 adet yağmursuyu ızgarası kazandırılacak. Yapımına başlanan kapsamlı çalışma sayesinde Erenler Hacıoğlu ve Dilmen mahallelerinin içmesuyu ile yağmursuyu sorunları uzun yıllar boyunca çözüme kavuşmuş olacak.

İçmesuyu ve yağmursuyu sorunları yaşanmayacak
Yapımı hızla devam eden çalışmalar ile bölgede yoğun yağışların ardından yaşanan taşkın ve su birikintisi sorunları sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturularak, yağmursuları güvenle doğaya deşarj edilecek. Aynı zamanda yeni içmesuyu hattı ile bölgede su kesintisinin yaşanmamasının yanı sıra kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyeye indirilecek. Ekiplerin çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüğü projenin en kısa zamanda bölge halkının hizmetine sunulacağı açıklandı.

Halil ÇAKIROĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER