Doğanın tüm güzellikleri korunacak

Ailesiyle birlikte Acarlar Longozunda yürüyüş yapan Cumhur İttifakı Karasu Belediye Başkan adayı Sarı, “Evlatlarımıza güzel bir Karasuyu miras bırakmak adına yeşilimizi ve kaynaklarımızı koruyacağız” diyerek çevrecilerle istişarede bir araya geldi.

Doğanın tüm güzellikleri korunacak

Ailesiyle birlikte Acarlar Longozunda yürüyüş yapan Cumhur İttifakı Karasu Belediye Başkan adayı Sarı, “Evlatlarımıza güzel bir Karasuyu miras bırakmak adına yeşilimizi ve kaynaklarımızı koruyacağız” diyerek çevrecilerle istişarede bir araya geldi. kocaali 

DOĞAYLA İÇ İÇE 
Cumhur İttifakının AK Parti Karasu Belediye Başkan adayı İshak Sarı ve eşi Gülten Sarı, Acarlar Longozu Tabiatı Koruma ve Yaşatma Derneği yönetimince düzenlenen organizasyona katıldı. AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve yöneticilerinin de katıldığı gezide Dernek Başkanı Rüştü Bulut, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.Ailesiyle birlikte longozda yürüyüşe katılan İshak Sarı ve beraberindekiler uzun parkuru tamamlamalarının ardından doğada çaylarını yudumladılar. 

ÇEVREYE DUYARLILIK 
Dünyanın sayılı su basar ormanlarından biri olan ve sayısız kuş türüne ev sahipliği yapan Acarlar Longozunun önemine değinen Sarı, “Acarlar Longozu bölgemiz adına bir tabiat harikası. Karasu deniziyle, sahiliyle, yer altı kaynaklarıyla ve yeşiliyle tüm eşsiz güzellikleri bünyesinde barındırıyor. İnsanlığın yaşam alanı olan bu güzelliklerin heba olmaması adına, çevreye duyarlı çalışmalara imza atacağız. Yeşile ve maviye zararlı yatırımların karşısında olacağız. Çevreye duyarlı sanayi yatırımları ve projeler başımızın tacı olacaktır” dedi

TURİZM PROJELERİ 
Derelerin, akarsuların, denizin, longozun, yeşilin ve tarım arazilerinin korunacağını ifade eden Sarı, “Doğanın bu güzelliklerini korumak, gelecek nesillere güzel bir Karasu bırakmak boynumuzun borcudur. Evlatlarımıza güzel bir Karasuyu miras bırakacağız. Rabbimizin bize bahşettiği bu güzellikler bizim kırmızı çizgimizdir” dedi.  Yürüyüşün ardından longozla ilgili yapılacak olan düzenlemeler istişare toplantısında ele alındı. Sarı longozun turizm değerinin arttırılması adına dernek yönetimiyle ortaklaşa projeler hayata geçireceklerini söyledi.

Aykut TİRYAKİ

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER