Doğrularla beraber olmak

Din Görevlileriyle gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “İlkelerimize, değerlerimize bağlı kalarak yürüyeceğiz. Dürüstlükten ayrılmadan, doğrularla beraber çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Doğrularla beraber olmak

Her zaman ve her şartta doğruyu, iyiyi ve güzeli yayacağız” derken; İl Başkanı Kılıç, toplantıya katılan din görevlilerine teşekkür ederek, fikirlerini önemsediklerini söyledi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Din Görevlileriyle düzenlenen programda bir araya geldi. Arya Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya İl Müftü Vekili Yunus Acar, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Ali Oktar, Büyükşehir Bürokratları ile din görevlileri yer aldı.

İslam’ı görünür kılmak
Sakarya İl Müftü Vekili Yunus Acar, “Bizler için önemli olan değer Allah’a teslimiyettir. Onun ötesinde bizim için bir değer yoktur. Bizim derdimiz irademizi ortaya koymak, durduğumuz yeri netleştirmektir. Yapmamız gereken şey İslam’ı görünür kılmak. Bu anlamda bir ve beraberiz. Birliktelik olmadan bu iradeyi ortaya koyamayız. Rabbim bizleri birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde yaşatsın. Allah bizleri mazlumun yanında durmaktan uzak eylemesin” ifadelerini kullandı.

Camianın bir parçasıyım
Programda konuşan Başkan Toçoğlu, “İçinizden yetişen bir kardeşiniz olarak kendimi bu camianın bir parçası olarak görüyorum. Bugün de sizlerle bir araya gelerek hasbihal etmek istedik. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz dönemlerde yaşanılan olumsuzluklardan en çok zarar gören bizler olduk. İnancımıza ve değerlerimize dokunan hadiseler yaşadık. Şimdilerde ise ülke olarak büyük bir gelişim ivmesi yakaladık. Bu yakaladığımız yükselişi beraberce sürdürmeliyiz. Mehmetçiğimiz Afrin’de zalimlere karşı çetin bir mücadele veriyor. Ülkemizin sınırlarını tehdit eden terör örgütlerine karşı güçlü bir duruş sergiliyoruz. Rabbim askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Doğruyu ve güzeli yayacağız
Başkan Zeki Toçoğlu, “İlkelerimize, değerlerimize bağlı kalarak yürümeye devam edeceğiz. Hak bildiğimiz yoldan ayrılmayacağız. Dürüstlükten ayrılmadan, doğrularla beraber çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her zaman ve her şartta doğruyu, iyiyi ve güzeli yayacağız. Üzerimize düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceğiz. Bu ülke hepimizin. Tüm gücümüzle ülkemiz, milletimiz için çalışacak, sorunlara hep birlikte çözümler üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

Fikirleriniz bizler için önemli
AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Zaman zaman Büyükşehir Belediyemiz ile sivil toplum örgütleri, hemşeri dernekleri, odalar, vakıflar ve şehir eşrafıyla bir araya geliyoruz. Onların düşüncelerini, isteklerini ve taleplerini konuşuyoruz. Bu gibi toplantılarda şehrimizde kronik bir problem olmadığını görüyoruz. Büyükşehir Belediyemiz gerçekten de şehirde basmadık yer bırakmıyor. Farklı alanlarda çok güzel hizmetler var. Şimdi de sizlerin huzurundayız. Fikirleriniz bizler için çok önemli” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER