Durmuş'tan Müzeler Haftası mesajı

Her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir mesaj yayımladı.

Durmuş'tan Müzeler Haftası mesajı

Müzelerin günümüzde eski eserlerin korunması ve tanıtılmasının yanında eğitim yerleri olduğuna dikkat çeken Durmuş; "Biliriz ki geçmiş, geleceğin aynasıdır. Tarihimizi ne kadar iyi bilirsek geleceğe çok daha emin adımlarla yürürüz. Bu istikamet doğrultusunda müzeler; tarihî bir dönemi, yapıtı veya olguyu incelemek adına çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimini tamamlayan unsurlardır, diyebiliriz.

Ayrıca unutulmamalıdır ki sadece tarihimizle övünmek yetmez, bizden sonraki nesillere de övünülecek bir tarih bırakmak gibi bir sorumluluğumuz vardır. Bu sorumluluğu, büyüğünden küçüğüne toplumun tüm katmanlarında yaygınlaştırdığımız zaman, geçmişimizin müzeler aracılığıyla geleceğe sağlam temeller üzerinde taşınmasını sağlamış  oluruz. Bu bilinçle sizler için Bakanlığımız tarafından sanal müze uygulaması başlatılmıştır.

Milletlerin ve insanlığın toplumsal hafızaları olan müzeleri dolaşmak artık çok daha kolay, sevgili çocuklar. Henüz denemediyseniz bu hafta tam zamanı… MEB'in sanal müze gezisine mutlaka katılmalısınız. Ayrıca normal yaşama döndüğümüzde Sakarya Anadolu Lisesi bahçesinde geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız Sakarya Eğitim Müzesi'ni ziyaret etmenizi isterim. 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kutlu olsun." dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER