En güzel zamanlarımı SAMEK’te değerlendiriyorum

Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde kurs kayıtları devam ediyor.

En güzel zamanlarımı SAMEK’te değerlendiriyorum

7 yıldır Resim kursuna devam ettiğini belirten Serpil Peşin, “En güzel zamanlarımı SAMEK ile dolduruyorum. Herkes böyle güzel çalışmalara katılmalı” derken; kızıyla birlikte kurslara katıldığını belirten Sedat Yılmaz ise; “SAMEK’te hangi kurs açılırsa açılsın insanlarımızın buraya gelip yeni şeyler öğrenmeleri kendilerine büyük bir kazanç sağlayacaktır” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nda (SAMEK) yeni dönem kayıtları devam ediyor. Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler hem internet hem de SAMEK merkezlerine giderek başvuruda bulunabiliyor. 18 Eylül Pazartesi günü başlayan kayıtlar için toplamda 6 bin 700 kişi başvuruda bulunurken; kayıtların 30 Eylül Pazar günü sona ereceği ifade edildi.

En güzel sosyalleşme
7 yıldır Resim kursuna devam ettiğini belirten Serpil Peşin, “Evde boş zamanımın güzelce değerlenmesi için SAMEK kurslarına kayıt yaptırdım. Bence bu en güzel sosyalleşmek olabilir. Liseyi bitirdikten sonra bile resim yapmaya devam ettim çünkü benim en zevk aldığım, en güzel hobim buydu. Şu an en güzel zamanlarımı SAMEK ile dolduruyorum. Çocuklarımı da büyüttüğüm için vaktimi rahatça buraya harcayabiliyorum. Bence herkes böyle güzel aktiviteler yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

Size büyük bir kazanç sağlayacak
Kızıyla birlikte kurslara katıldığını belirten Sedat Yılmaz, “SAMEK ile 2 sene önce arkadaşlarımız vasıtası ile tanıştık. Kızımla birlikte Arapça dalında eğitim alıyoruz. Gerçekten değerlendirilmesi gereken bir hizmet. Boş vakitlerinizi rahat bir şekilde SAMEK ile tamamlayabilirsiniz. SAMEK’te hangi kurs açılırsa açılsın insanlarımızın buraya gelip yeni şeyler öğrenmeleri kendilerine büyük bir kazanç sağlayacaktır. Bizim zamanımızda böyle bir imkân yoktu ama Büyükşehirimiz sayesinde SAMEK ile tanıştık. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” sözlerine yer verdi.

Hızlı öğrenme fırsatı
Karaman Geçici Eğitim Merkezi’nde öğretmen olan Hasan El Hasan’da 2 senedir Türkçe kursuna devam ettiğini belirtti. Hasan, “SAMEK ile arkadaşlarımız sayesinde tanıştım. Bize hep SAMEK’te almış oldukları eğitimlerden bahsediyorlardı. Türkçe a1 eğitimimi tamamladım. Şimdi benim için a2 kursu başlayacak. SAMEK’te çalışan öğretmenlerimiz sayesinde çok çabuk her şeyi öğrenme fırsatı yakaladım. İnşallah bu kurslara daha çok devam edeceğim. Burada olmaktan ve bu kurslardan faydalandığım için herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER