En iyi hizmet için bilgi teknolojileri sıkı takipte

Çin’in önde gelen Coğrafi Bilgi Sistemi şirketi SuperMap tarafından bu alandaki teknoloji kullanımına ilişkin olarak SASKİ’ye bir ziyaret gerçekleştirildi.

En iyi hizmet için bilgi teknolojileri sıkı takipte

Çin’in önde gelen Coğrafi Bilgi Sistemi şirketi SuperMap tarafından bu alandaki teknoloji kullanımına ilişkin olarak SASKİ’ye bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mustafa Fırat, “Bilgi teknolojilerinden faydalanma ve inovatif gelişmeleri takip etme noktasında aktif bir kurumuz. Yeniliklere devam edeceğiz” dedi.kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından vatandaşlara teknolojinin son imkânlarından yararlanarak hizmet sunmak için gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Yazılım ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü’ne Çin’in önde gelen Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) şirketi SuperMap tarafından bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette Yazılım ve CBS Şube Müdürü Hakan Kocaman, SuperMap şirketi Bölge Merkezi Genel Müdürü Will Zhao, Denizaşırı Bölgeler Müdürü Regina Bo ve Teknik Destek Mühendisi Skye Lei yer aldı.

Bilgi paylaşımı yapıldı
Konuyla ilgili olarak SASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mustafa Fırat tarafından yapılan açıklamada, “Pekin merkezli SuperMap şirketi kurumumuzun CBS çalışmalarını inceleyerek kendi yapmış oldukları çalışmaları ekibimizle paylaştılar. Yazılım ve CBS Şube Müdürlüğümüz tarafından şehrimiz genelinde altyapıya yönelik olarak yapılan CBS çalışmaları hakkında şirket yetkilileriyle detaylı bilgiler paylaşıldı. Ayrıca SuperMap firması yetkilileri sahip oldukları yazılım, CBS yetenekleri ve hayata geçirdikleri projelerle ilgili olarak bir sunum yaptılar. SASKİ olarak bilgi teknolojilerinden faydalanma ve inovatif gelişmeleri takip etme noktasında aktif bir kurumuz. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için yenilikleri takip etmeye ve kurumumuza entegre etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER