Engelliler Moral Gecesinde Doyasıya Eğlendiler

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu engelli vatandaşlarla dayanışma için bir dizi etkinlik düzenlendi.

Engelliler Moral Gecesinde Doyasıya Eğlendiler

Engelli vatandaşlarının ve ailelerinin hem bir araya gelmelerini hemde gönüllerince eğelenmelerini sağladı.

Sakarya Serdivan İlçesinde bir düğün salonunda düzenlenen Gecede engelli vatandaşlar iki tane büyük Türk bayrağı açarak Barış Pınarı Harekâtında görev alan askerlere selam gönderdiler. Gecede birde kına gecesi düzenlendi. 

Geceye Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Atalay Gürbüz, Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger, Türkiye Sakatlar derneği Sakarya Şube Başkanı Sibel Özkal, Engelli dernek başkanları, daire Müdürleri, Siyasiler ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.

Program başlamadan evvel saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından,  bir konuşma yapan Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide dülger, Engelliler Birlik Federasyonu öncülüğünde hayırseverlerin desteği ile engelli ailelerimizin içinde bulundukları sıkıntılı günlerini biraz olsun hafifletmek için, düzenlemiş olduğumuz motivasyon ve kına eğelene gecemize hoş geldiniz. 2011 yılından itibaren faaliyet gösteren derneğimizin amacı yaşam içinde karşılaştığınız sorunlarınızın çözüm noktasında köprü olmak ve sizlere destek olmaktır. 

Dülger konuşmasında Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna, terör devletine engel olmak , terör saldırılarını engellemek için başlatılan Barış Pınarı Operasyonunu, bu toprakların huzura barışı ve kardeşliği için Türk milleti olarak milletçe destekliyoruz ifadesini kullandı.

Geceye katkıda bulunanlara Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger tarafından plaket verildi.,

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER