Engellilerden el emeği, göz nuru sergisi

Özel Sakarya gelişim özel eğitim rehabilitasyon merkezi  eğitim gören engelli öğrencilerin hazırladığı, el sanatları resimlerinden oluşan sergi Agora AVM’de açıldı.

Engellilerden el emeği, göz nuru sergisi

Özel Sakarya gelişim özel eğitim rehabilitasyon merkezindeki öğrencilerin el sanatı çalışmaları, öğrencilerin gruptaki etkinlik çalışmaları el sanatları sergisi görücüye çıktı. Düzenlenen serginin açılışını AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek, AKP İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı Feyzi Kılıç, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Çoşkun Bakırtaş, Özel Sakarya gelişim özel eğitim rehabilitasyon merkezi müdürü Necmiye Erden, Milli Eğitim camiası ve öğrenciler hazır bulundu.

Özel Sakarya gelişim özel eğitim rehabilitasyon merkezi Müdürü Necmiye Erden sergiye katılanlara bilgi verdi. Kurum olarak zihinsel engelli, işitme bedensel, yaygın gelişimsel bozukluklar, özel öğrenme güçlüğü çeken bireylere bireysel destek eğitimi vermekteyiz. Bizzat öğrencilerimizin de katılımıyla oluşan çalışmalar, bu çalışmalarımızı halkımıza göstermek için bizler böyle bir sergi düzenledik. Engelli öğrencilerimizin el emeği göz nuru çalışmalarını sergiledik dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek, toplumdaki ön yargıyı kırmaya, engellilerin aileleri bilinçlendirmeyi ve engellilerin eğitimlerini desteklemeyi ihmal etmeyelim. Bu kardeşlerimizi bir ten gün değil, her gün hatırlayıp hayatı onlara her anlamda kolaylaştırmaya çalışalım. Zoru başardığımız için hepinizi tebrik ediyorum. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen Necmiye Erden ve Birsel Pınar hocamıza da çok teşekkür ediyorum dedi.

Nisanur KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER