Erenler Belediyesi’nde işçiyi sevindiren gelişme

Erenler Belediyesi ve Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanlığı tarafından gerçekleşen görüşmeler sonucunda işçi maaşlarında iyileştirmeye gidildi.

Erenler Belediyesi’nde işçiyi sevindiren gelişme

İmza programında Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Alınan kararın her bir mesai arkadaşım için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Erenler Belediyesi ve Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanlığı Erenler’de işçileri sevindiren bir karara imza attı. Belediye ve sendika arasında gerçekleşen görüşmeler sonrasında işçi maaşlarında iyileştirilmeye gidildi. Yüzde 37 oranında gerçekleşen artış kararı belediyede çalışan işçiler tarafından sevinçle karşılandı.

GÖRÜŞMELER SONUCUNDA
Sendika ile gerçekleşen imza programında konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren mesai arkadaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücrete gerçekleştirdiği ara zammın ardından biz de sendika yetkilileri ile bir araya gelerek görüşmelerimizi gerçekleştirdik” dedi.

HAYIRLI OLSUN
Başkan Fevzi Kılıç, “Gerçekleşen görüşmeler sonrasında işçi kardeşlerimiz için yüzde 37 oranında zam belirledik. Hiçbir mesai arkadaşımızı enflasyona ezdirmeme konusunda kararlıyız. Alınan kararın her bir mesai arkadaşım için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR
Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir ise, “Erenler Belediye Başkanımız Sayın Fevzi Kılıç, yine işçilerimizi sevindiren bir karara imza attı. Asgari ücrete gelen ara zam ile birlikte Erenler Belediyesine bağlı Er-Yap İnşaat, Yatırım ve Pazarlama AŞ’de çalışan kardeşlerimiz için Fevzi Başkanımızla yüzde 37 oranında iyileştirme kararı aldık. Başkanımıza konfederasyonum adına çok teşekkür ederim” dedi.

 

Erenler Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2022, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER