Erenler'de Hafızlık ve icazet merasimi

İlimiz Erenler ilçesinde bulunan Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu icazet merasimine hazırlanıyor. 

Erenler'de Hafızlık ve icazet merasimi

Başvuran binlerce öğrenci arasından çeşitli elemeler ile Seçilen öğrencilerin eğitim gördüğü okulda hafızlık eğitimi Örgün eğitimle birlikte devam ediyor. 

72 hafızın icazet alacağı programla ilgili yapılan tanıtım toplantısında Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Cihan, yoğun bir çalışma döneminin ardından Rehberimiz Hak kelamı Kur'an-ı Kerim'i ezberleme şerefine nail olan 72 yavrumuzu sizlerin huzurunda canı gönülden tebrik ediyorum, dedi.
Cihan, Proje kapsamında eğitim gören çocukların zor olanı başararak hafızlıklarını okula ara vermeden bitirdiğini belirtti.

Şehit Bülent Yurtseven Hafız proje İmam Hatip Ortaokulunun Türkiye'de bulunan 32 proje okulundan biri olduğunu belirten Cihan, bu proje okulunun çok yakın zamanda Sakarya'nın bir markası olacağını ifade etti.

Güçlü Akademi -Güçlü Hafızlık -Güçlü Şahsiyet sloganıyla hareket eden proje okulunda dünyanın en güzel çocukları ile dünyanın en güzel işini yaptıklarını belirten Ahmet Cihan, tüm Sakaryalıların bu okula sahip çıkacağına inandığını belirtti. Perşembe günü yapılacak olan icazet merasiminde Sakaryalıların  Hafızlarımızı yalnız bırakmayacağına olan inancının tam olduğunu ifade etti. Program detaylarından bahseden Ahmet Cihan, Hafız Osman Bostancı'nın Kuran' tilaveti, şiir dinletisi, sinevizyon gösterisi ve belge takdiminin yer alacağını söyledi. Tanıtım toplantısının sonunda Cihan, toplantının ev sahipliğini yapan Beylik Kebap'a, programın ana paydaşı olan MÜSİAD Sakarya Şubesi'ne ve 50'ye yakın sponsor firmaya teşekkür ederek, tüm Sakarya halkını programa davet etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER