Erenler de temmuz ayı mecli̇si̇ gerçekleşti̇

Erenler Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Başkanlığında gerçekleşti. 

Erenler de temmuz ayı mecli̇si̇ gerçekleşti̇

TEMMUZ MECLİSİ
Erenler Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. 10 maddelik gündemin olduğu meclis toplantısında Başkan Kılıç, ilçede devam eden çalışmalar hakkında bilgi verirken pandemi nedeniyle ara verilen ve Nisan ayı meclis toplantısında belirlenmesi gereken komisyon üyeleri de bu toplantıda seçildi. 

BAŞ SAĞLIĞI MESAJI
Gündem maddelerinden önce gündem dışı konuşmalar kısmında MHP grubu adına söz alan Meclis Üyesi Mehmet Ocak, “Öncelikle Hendek’te yaşanan patlamada vefat eden vatandaşlarımıza rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Pandemi sürecine baktığımız zaman belediyemizin çalışmalarının başarılı bir şekilde yürüdüğünü gördük. Aynı zamanda Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç’ın tüm mahalle muhtarlarını yerlerinde ziyaret ederek sorunları ve talepleri birinci ağızdan dinlemesi gerçekten çok güzel oldu. Birde vatandaşlarımızdan gelen bir memnuniyet var; ERAKOM. Bu konunu da görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Alınacak kararların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

GEÇMİŞE DÖNÜK BORÇLAR ÖDENİYOR
Ardından CHP grubu adına konuşan Meclis Üyesi Özgür Paşaalioğlu ise belediyenin borç durumuna ilişkin, “31 Mart 2019 seçimlerinde görevi devraldığınızda belediyemizin borç miktarı ne kadardı, şimdi ne kadar” sorunu yöneltti. Soruya cevap veren Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül, “31 Mart 2019 seçimlerinden sonra göreve başladığımız 3 Nisan tarihinde belediyemizin İller Bankasına 43 Milyon Civarında borcu vardı, Onun yanında 2014 yılı ve öncesinden Vergi dairesine ve SSK’ya, esnaflarımıza olmak üzere toplam 
58 milyon borç vardı. 15 aydır düzenli olarak yaptığımız ödemeler sonucunda 58 milyon olan borç şuan için 40 milyon civarında. Burada şunu da ifade etmek istiyorum, 58 milyon borcun 4 milyon 800 bini esnaflarımızaydı, bu borcu kapadık. 15 aydır kredi kullanmadık, olağan üstü bir durum olmazsa da kullanmayı düşünmüyoruz” İfadelerini kullandı. 

‘ACIMIZ BÜYÜK’
Toplantıda konuşan Başkan Fevzi Kılıç, “Zor ve acı bir haftayı geride bıraktık, acımız çok büyük. Hendek'te havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Patlamada vefat eden Erenlerli hemşerimiz Halis Yılmaz'ı son yolculuğuna uğurladık. Rabbim yaralılarımıza acil şifalar ihsan eylesin inşallah” dedi.

‘VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ’
Başkan Fevzi Kılıç, “Pandemi sürecinden sonraki ilk meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Pandemi sürecinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimiz başta olmak üzere Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü birimlerimiz sahada çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürerek bize ulaşan veya başka bir vatandaşımız tarafından ihtiyacı olduğu tarafımıza iletilen her vatandaşımızın o vakitte yanında oldular” ifadelerini kullandı. 

2. OTURUM 8 TEMMUZ DA 
10 maddenin olduğu meclis toplantısında, 1, 2, 3, 5 ve 9. Maddeler kabul edilirken 4. madde İmar Komisyonuna 7. madde ise Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Ara verilen Meclis toplantısı 8 Temmuz Çarşamba günü saat 14.00 de yeniden toplanacak.   

KOMİSYONLAR SEÇİLDİ
Yapılan seçim sonrasında komisyonlar şu isimlerden oluştu; Encümen üyeliği: Belgin Demirağ, Mustafa Kahveci. İmar Komisyonu: Hakan Artul, Arif Akyol, Yakup Kara, İsa Yenioğlu, Tarık Taş. Plan ve Bütçe Komisyonu: Bilal Beşkardeşler, Resul Erdoğan Yılmaz, Aysel Kireç Hazırol, Ali Palas, Sezer Şengöz.

Erenler Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER