Erenler Kızılay Şehitlerimiz İçin Mevlit Okuttu

Kızılay Erenler Şubesi vatanı için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz için Yunus Emre Diriliş Meydanı’nda mevlit okutup pilav dağıttı.

Erenler Kızılay Şehitlerimiz İçin Mevlit Okuttu

Erenler Kızılay Şube Başkanı Ahmet Özgedik, “Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır” dedi Milletin iradesine sahip çıktığı, hüzün ve onurun birlikte yaşandığı 15 Temmuz’da Kızılay erenler Şubesi vatanı uğruna canını hiçe sayanlar için mevlit okutup pilav dağıttı.

Erenler Kızılay Şube Başkanı Ahmet Özgedik ’in organizasyonuyla yapılan etkinliğe Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Erenler Belediye bir önceki dönem Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman ve Mahalle Muhtarları, AK Parti Erenler ilçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, İlçe Müftüsü Harun Bayraktar ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Duaların okunduğu Şehitleri Anma programında mevlidi şerif okunarak şehitlerimizin ruhlarına bağışlandı. Mevlidi Şerif okunmasının ardından programa katılanlara etli pilav ikram edildi. Erenler Kızılay Şube Başkanı Ahmet Özgedik “şehitlerimizi anmak, onların emanetlerine sahip için ne yapsak az” diyerek “15 Temmuz hem milletimizin kahramanlık destanı hem de Anadolu topraklarının gördüğü en büyük ihanet hareketinin ortaya çıktığı gündür. 15 Temmuz'u bu iki yönüyle de unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER