Erenler’de 30 milyonluk altyapı çalışması yapılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından Erenler’de hayata geçirilecek içmesuyu ve yağmursuyu altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yüce,

Erenler’de 30 milyonluk altyapı çalışması yapılacak

“İhale sürecini tamamladığımız ve yakın zamanda saha çalışmalarına başlayacağımız proje kapsamında Erenler’e 12 bin 800 metre içmesuyu ve 13 bin 375 metre yağmursuyu hattı kazandıracağız. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ marifetiyle Erenler’de hayata geçirilecek 30 milyon TL’lik projeyle ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu. İhale süreci tamamlanan ve kısa süre içerisinde saha çalışmalarına başlanacak proje ile Dilmen ve Hacıoğlu mahallelerinin içmesuyu ve yağmursuyu hatları geleceğe dönük şekilde inşa edilecek. Proje kapsamında iki mahallede bulunan 12 bin 800 metrelik içmesuyu hattının yanı sıra 13 bin 375 metre yağmursuyu hattı da yenilenecek. İhale süreci tamamlanan projeyle ilgili konuşan Başkan Yüce, saha çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak Erenler’e toplam 26 bin 175 metre uzunluğunda yeni altyapı hattı kazandıracaklarını söyledi. 

Sakarya’nın güçlü altyapı ağı her geçen gün genişliyor
Projenin detayları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yüce, “Sakarya’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen şehirciliğine altyapı çalışmalarımızla da ayak uyduruyoruz. Hayata geçirdiğimiz ve kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz çalışmalarla Sakarya’nın güçlü altyapı ağına her geçen gün yeni ilaveler yapıyoruz. Aynı zamanda yılların sorunu haline gelmiş bölgelerdeki altyapı sorunlarını da hızla yenilediğimiz altyapı çalışmalarımızla çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

İçmesuyu ve yağmursuyu altyapısı
Yüce, “Şehrin nüfusu artan ilçelerinden olan Erenler’de başlatacağımız altyapı çalışmalarımız ile bölgenin sorunlarına uzun yıllar çözüm oluyoruz. 12 bin 800 metrelik içmesuyu ve 13 bin 375 metrelik yağmursuyu hatlarının Dilmen ile Hacıoğlu mahallelerimize hayırlı olmasını temenni ederim. Yenilenen hatlar sayesinde kaliteli içmesuyunu kesintisiz bir şekilde bölgeye ulaştırırken, aynı zamanda yoğun yağışlarda dahi oluşabilecek ani sel ve baskın gibi sorunların da önüne geçmiş olacağız” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER