Erenler’de su kayıpları dünya standartlarına indi

AK Parti Erenler Belediyesi Başkan Adayı Fevzi Kılıç ile bir araya gelen Dr. Rüstem Keleş, “Nitelikli malzemeler kullanarak Erenler’in içmesuyu altyapısını yeniledik.

Erenler’de su kayıpları dünya standartlarına indi

AK Parti Erenler Belediyesi Başkan Adayı Fevzi Kılıç ile bir araya gelen Dr. Rüstem Keleş, “Nitelikli malzemeler kullanarak Erenler’in içmesuyu altyapısını yeniledik. Basınç kırıcı odalarla suya tam kontrol sağladık. Su kayıplarını dünya standartlarına indirdik” dedi.kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, AK Parti Erenler Belediyesi Başkan Adayı Fevzi Kılıç’ı SASKİ Genel Müdürlüğü’nde ağırladı. AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nın ardından belediye başkanlığı için yola çıkan Kılıç’a çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dileyen Keleş, depremin ardından içmesuyu altyapısı yenilenmeyen Erenler’i yeni içmesuyu altyapısıyla buluşturduklarının altını çizerken, yine ilçede yer alan ADASU HES ile de Sakarya Nehri’nin gücünden yararlanarak enerji ürettiklerini ifade etti.

Sulama kanalıyla tarımsal destek
Depremin ardından altyapısı yenilenmeyen Erenler’de yüksek miktarlarda su kayıpları yaşandığını belirten Keleş, “Milli servetimizin toprağa karışmasına göz yummamız mümkün değildi. Bu nedenle yaşayan bir şehirde tüm riskleri göz önüne alarak çalışmalarımızı başlattık. Nitelikli malzemeler kullanarak Erenler’in içmesuyu altyapısını yeniledik. Basınç kırıcı odalarla suya tam kontrol sağladık. Su kayıplarını dünya standartlarına indirdik. Uluyol Caddesi’nde inşa ettiğimiz dev yağmursuyu projesiyle Modern Sanayi, Güney Mobilyacılar Sanayi, Sakarya Sanayi, Yavuz Sultan Selim Caddesi ve Yeşiltepe Mahallesi’nde bu anlamda yaşanan sorunları çözüme kavuşturduk. Yine ilçemizde bulunan ADASU HES ile enerji üretiyor, bu kapsamda hayata geçirdiğimiz sulama kanalı projemiz ile Erenler ilçemizin birçok mahallesinde çiftçimize sulama suyu sağlayarak tarıma destek oluyoruz. Sayın Kılıç’a ziyaretleri için teşekkür ediyor, adaylık sürecinde kendilerine başarı ve kolaylıklar diliyorum” diye konuştu. Kılıç ise, “SASKİ şehrimizin genelindeki yatırımlarla birçok önemli projeyi hayata geçiriyor. Bizler de Erenler ilçemize en güzel şekilde hizmet sunmak için talip olduğumuz bu yolda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Halkımız görevi bizlere layık gördüğü takdirde önemli bir paydaş olan SASKİ ile ilçemiz için birlikte çalışacağız.”

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER