Erenler’e 9,5 milyonluk yağmursuyu yatırımı

Erenler’de yağmursuyu çalışmalarının başladığı bilgisini veren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Erenler’e 9,5 milyonluk bir yatırım yapıyoruz.

Erenler’e 9,5 milyonluk yağmursuyu yatırımı

Projemiz kapsamında 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin yağmursuyu altyapısını genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda hem şehir merkezinde, hem de ilçelerde ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizde yağmursuyu noktasında yaşanan sıkıntıları gidermek için önemli projeler üretiyor, büyük yatırımları hayata geçiyoruz. Bu anlamda Serdivan’da yaşanan sorunları sona erdirmek için kapsamlı bir çalışma başlatmıştık. Şimdi de Erenler’de yağmursuyu altyapısı inşa ediyoruz. Çalışmalarımız başladı. Ekiplerimiz sahada. İnşallah en kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak yeni yağmursuyu altyapısını ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

Modern Sanayi ile entegre
Erenler Uluyol Caddesi’nden Modern Sanayi girişine kadar bir yağmursuyu hattı inşa ettiklerini söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Bu bölgede yaşanan yağmursuyu problemini çözmek için 9,5 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Projemiz kapsamında 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Bu hattın 2,5 kilometrelik kısmı kutu kesit imalatı olacak. Geri kalan kısım ise Uluyol Caddesi ile bağlantılı sokakları kapsayacak. Daha önce Modern Sanayi’de de yağmursuyu hattı çalışmalarımızı tamamlamıştık. Orada inşa ettiğimiz hattı bu hat ile entegre ederek bu bölgelerde toplanan suyu Sakarya Nehri’ne deşarj edeceğiz. Yağmursuyu anlamında hem lokal olarak yaşanan sorunları çözecek, hem de şehrimizin dört bir yanı için projeler üretmeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER