Ferizli belediyesi ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Ferizli Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirildi. 

Ferizli belediyesi ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

2022 yılının ilk meclisi toplandı. Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun başkanlık ettiği toplantıda 7 gündem maddesinin görüşülürken toplantı da denetim komisyon üyeleri de belirlendi. Toplantıda 2021 yılını değerlendiren Başkan Gündoğdu, yeni yıldan beklentilerini de açıkladı. Başkan Gündoğdu, "Ferizli'yi daha iyi noktaya getirmek için 2021 yılında da durmadık, gece gündüz demeden çalıştık." dedi. 

En ücra köşelere kadar hizmet götürdük
2022 yılının hayırlar getirmesini temenni eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, sosyal belediyecilik ve temel belediyecilik çalışmalarının yanında verdikleri seçim vaatlerini bir bir gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi. 2021 yılında yapılan belediye hizmetleri hakkında meclis üyelerine video sunum ile bilgi veren Başkan Gündoğdu, 2021 yılı içerisinde de pandemiye rağmen üretken belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı. Başkan Gündoğdu; “2021 yılında Ferizli Belediyesi olarak ilçemizin ihtiyaç duyduğu projeleri hayata geçirdik. Üretken Belediyecilik anlayışımızla hiçbir bahane üretmeden, üzerimize düşen bütün görev ve sorumlulukları yerine getirmek için gece gündüz demeden çalıştık. Ferizli merkezden, mahallelerimize ve en ücra köşelere kadar ilçemizde yaşayan her bir vatandaşımızın sorununu çözmek için gayret gösterdik.” dedi.

İstikrarlı çalışmalarımız 2022 yılında devam edecek
2022 yılında hizmetlerin artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Gündoğdu; 2021 yılında hem kırsalda, hem de ilçe merkezinde çok önemli hizmetleri hayata geçirerek sorunların çoğunu çözdük. Bu çalışmalara 2022 yılında da büyük bir aşk ve hizmet tutkusu ile devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2022 yılının tüm dünyaya ve milletimize hayırlı olmasını, diliyor, sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyorum.” dedi.
Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin sözcüleri de yeni yıla ilişkin iyi dileklerini iletti.

GÜNDEM
Gündemin birinci maddesinde Sakarya Karasu-Akçakoca devlet yolu üzerine yapılan üst geçide isim verilmesi ile ilgili hukuk komisyon raporu görüşüldü. Üst geçide “Ömer Halis Demir” isminin verilmesi oybirliği ile kabul edildi. 
Gündemin ikinci maddesinde 2022 yılı için meclis toplantı günü ve tatil ayı belirlendi.  2022 yılında da meclis toplantı günü olarak her ayın ilk haftası Pazartesi günü saat 10.30, tatil ayı olarak ise Ağustos ayı kararlaştırıldı.
Üçüncü madde de belediye zabıta müdürlüğünde görev yapan personelin fazla çalışma ücreti, 2022 yılı merkezi yönetim bütçesinin tavan ücreti olarak belirlendi. 
Gündemin dördüncü maddesinde “Dolu-Boş kadro değişikliği yapılması” ile ilgili yazı işleri müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi.
Beşinci maddede 2022 yılında çalıştırılacak tam zamanlı ve kısmi zamanlı personellerin ücreti belirlendi.  
Altıncı maddede Abdürrezzak mahallesinde bulunan Ferizli Belediyesi’ne ait köy konağının 2 katında boş bulunan kısmın gençlik merkezi olarak kullanılması için Ferizli İlçe Müftülüğüne 5 yıl tahsisi oybirliği ile kabul edildi. 
Yedinci madde de ise yeni dönem denetim komisyon üyeleri belirlendi. Yapılan gizli oylama sonucunda, komisyonda AK Parti'den Mutlu Bülbül, Kemal Şahintürk, Ruhi Şenol MHP’den Mustafa Yayla ve İyi Parti’den Abdullah Efiloğlu yer aldı.
Maddelerin görüşülmesinin ardından Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, alınan kararların Ferizli’ye hayırlı olmasını dileyerek hassasiyetlerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. Meclis toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi. 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER