Feri̇zli̇ beledi̇yesi̇ temmuz ayı mecli̇s toplantısı yapıldı

Ferizli Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında ki toplantıda, 2 gündem maddesi karara bağlandı.

Feri̇zli̇ beledi̇yesi̇ temmuz ayı mecli̇s toplantısı yapıldı

Toplantı öncesinde Başkan Gündoğdu ve partileri adına söz alan grup sözcüleri, geçtiğimiz hafta havai fişek fabrikasında patlama yaşanan Hendek’e geçmiş olsun dileklerini ileterek, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa temennisinde bulundu. Yine 5 Temmuz 1993 tarihinde Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan 33 vatandaşımız mecliste yâd edildi.

GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI
Meclis toplantısı öncesinde Ferizli Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından meclis salonunda Kovid-19’a karşı gereken tedbirler titizlikle yerine getirildi. Meclis salonu dezenfektan edilirken, ekipler tarafından meclis salonunda oturma düzeni belirlendi. Sosyal mesafeye uygun olarak oturma planı belirlenirken, meclis üyelerine ateş ölçümü yapıldı. Salon girişinde dezenfektan ünitesi kuruldu.

YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ
Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Gündoğdu, belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Merkez Ana Cadde projesi başta olmak üzere, ilçede devam eden yatırımların değerlendirildiği toplantıda, Ferizli’yi ileriye taşıyacak projeler için birlik beraberlik vurgusu yapıldı.

GÜNDEM
Gündemin birinci maddesinde Kültür ortamında salep yetiştirilmesi ve işletilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Kültür ortamında salep yetiştirilmesi ve işletilmesi konusunda başkana yetki verildi.
Gündemin ikinci maddesinde ise Kapalı Pazar Yeri ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi görüşüldü. Kapalı Pazar Yeri için İller Bankası A.Ş. den kredi çekilmesi konusunda oybirliği ile başkana yetki verildi.
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu toplantının son kısmında Temmuz ayı meclisinde alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek, meclis üyelerine teşekkür etti.
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER