Ferizli'de kapalı yol kalmadı

Ferizli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yolları Ferizli Belediyesi ekipleri tarafından açılarak tuzlama çalışması yapıldı. 

Ferizli'de kapalı yol kalmadı

Ferizli Belediyesi Karla Mücadele ekipleri gece-gündüz yaptıkları çalışmalar ile karla kapanan yolları açarken diğer taraftan da tuzlama çalışması yapıyor. Karla mücadele ekibini teyakkuz halinde bekleten Ferizli Belediyesi vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. 

Yüksek kesimlerde 1.5 metreyi bulan kar yağışı ile eş zamanlı olarak merkez ve kırsal mahalle yollarında kar temizleme çalışmalarına başladıklarını belirten Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “14 Şubat Pazar günü başlayan ve yaklaşık beş gün süren kar yağışı ile birlikte ekiplerimiz karla mücadeleye başlamış olup, belediye ekiplerimizce yapılan müdahalelerle yollar ve kaldırımlar araç ve yaya trafiğine açık tutulmaya çalışılmıştır” dedi.

Cuma sabahı itibariyle kapalı mahalle ve köy yolu bulunmadığını açıklayan Başkan Gündoğdu; “Kar yağışı ile birlikte, ekiplerimiz tarafından gece-gündüz yapılan etkili mücadele sonucunda merkezdeki bütün cadde, sokak ve kaldırımlar açık tutulmuştur. Kırsalda daha çok yağan kar ve tipi nedeniyle çalışmalar güçlükle yapılmış, birçok kez açılan yollar tekrar kapanmıştır. Etkili bir çalışma sergileyen ekiplerimiz, kapanan 24 mahalle yolunun tamamını Cuma sabahı itibariyle açmıştır. Özverili çalışmaları nedeniyle ekiplerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER