Ferizli Gölkent Gölü Turizme Kazandırılıyor

Sakarya Ferizli İlçesi'ndeki Gölkent Gölü, (Akgöl) yapılacak olan sosyal alan projesiyle yepyeni bir görünüme kavuşacak. Akgöl oldukça büyük bir göl olmasına rahmen çok bilinen bir göl değil.

Ferizli Gölkent Gölü Turizme Kazandırılıyor

Ferizli Belediyesi, Gölkent Gölü'nün kenarına yapacağı sosyal alan projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Keşfedilmemiş mekânları arasında olan Akgöl yakın zamanda çok değerleneceğini söyleyen Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, göl kenarında yürüyüş yolu, kuş gözetleme kulesi ve sosyal tesislerin bulunacağı Gölkent gölü tabiat parkı projemizin çalışmaları devam etmektedir. kocaali
HABER-Aslı ÇAM

Ferizli’de bu zamana kadar hiç görülmeyen ve saklı cennet gibi duran Gölkent Gölünü Turizme ve halka kazandıracağız. Hatta sloganımızda şudur “Saklı Cennet Gün Yüzüne Çıkıyor”. Milli Parklar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Ferizli Belediyesi ile ortak yaptığımız bu proje’ kuş gözetleme kulesi, Ahşap yürüyüş yolları ve sosyal tesisler yer alacaktır. 
Projemizin ilk aşamasını bitirdik ve önümüzdeki yıllarda, projemiz devam edecek ve her yıl bir değer katacağız. Tabiat parkı olarak inşaların hizmetine girecek ve Turizme kazandıracağız. 2-3 yıl içerisinde projemiz bittiğinde Abant gölüne giden insanlar artık buraya gelip günlerini burada geçirecekler. Gölün çevresine ahşap yürüme yolu yapılacak ve buraya gelen yerli yabancı turistler gölün çevresinde yürüyerek belirli yerlerde oltayla da balık tutacaklar ve seyyar bar büke lerde balığın keyfini yaşayacaklar. Gölkent Gölünde bulunmaz yayın balığı ve sazan balıkları var. Projemiz içinde bulunan su kay projesi ile de gölde su sporları yapılması içinde girişimlerde bulunduk ve su sporları da yapılacak. Gölkent gölümüz bu proje ile bir turizm cazibe merkezi olacaktır.
Gölken Mahalle Muhtarı Nurettin Ceber, buradaki Gölkkent gölünün turizme açıldığında yöreye ekonomik olarak büyük bir kazanç sağlayacak dedi.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER