Ferizli’de Sağlam Altyapı Güçlü Üstyapı ile Taçlandırılıyor

Ferizli Merkez Ana Cadde üzerinde yürütülen çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe merkezinde büyük bir değişim hamlesinin başladığını, 8 aydan bugüne verilen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve ekibine teşekkür etti.

Ferizli’de Sağlam Altyapı Güçlü Üstyapı ile Taçlandırılıyor

SASKİ tarafından Ferizli Fevzi Çakmak Caddesi’nde 2 bin 500 metre uzunluğundaki altyapı çalışmalarının ilçenin gelecekte ki nüfus artışı da planlanarak tamamlandığını ifade eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, sağlam altyapıya kavuşan Ferizli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlayan üstyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydetti.

Cadde Ferizli’nin Aydınlık Yüzü Olacak
Yeni hat sayesinde Ferizli’de uzun yıllar altyapı sorunu yaşanmayacağına vurgu yapan Başkan Gündoğdu, “Bu çalışma çerçevesinde caddemizde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri elden geçirildi. Bu çalışmalar tamamlandı. Şu anda ise üstyapı işlemine başlandı.  Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından güzergâhta başlayan kaldırım çalışmalarında son noktaya gelindi. Devamında sıcak asfalt çalışmaları hızlı şekilde başlayacak. SEDAŞ tarafından ise cadde üzerinde ki aydınlatma direkleri yenisiyle değiştirilerek, havai hatlar ve şebeke yer altına alınıyor. Türk Telekom tarafından da altyapı çalışmaları tamamlanmak üzere. SEDAŞ ve Türk Telekom kurumlarımıza bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Çalışmalar kapsamında engelli vatandaşlarımız da düşünüldü. Bu vatandaşlarımıza yönelik olarak da engelsiz bir şekilde yürümelerine imkân sağlanıyor. Bu süreçte esnafımız da çalışmalara destek oluyor. Ayrıca cadde üzerindeki esnafımıza da göstermiş oldukları desteklerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmaların ardından ilçemizin gözbebeği olan cadde güzergâhımız modern, güvenli ve estetik görünümü ile Ferizli’nin aydınlık yüzü olacak. ” dedi. 

Başkan Ekrem Yüce Sakarya İçin Büyük Kazanç
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte uyumlu bir çalışma sergilediklerine dikkat çekti. Başkan Gündoğdu, "Sakarya’nın her bir yanına hizmet götüren, nakış nakış işleyen, kangren olmuş sorunların çözümü için gecesini gündüzüne katan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin, belediyecilik tecrübeleri bizlere ilham kaynağı oluyor. Uyumlu çalışmalarımız ile kangren hale gelmiş sorunların üstesinden geliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin her talebimize destek olması ve bu anlamda deneyimi bizim için önemli bir avantaj sağlıyor. Ferizli’mizin ve Sakarya’mızın gelişiminin ve değişiminin mimarı olan Ekrem Başkanımıza ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Esnaf ve Vatandaşlar Teşekkür Etti
Öte yandan yapılan çalışmalar hakkında görüşlerini belirten vatandaşlarla cadde esnafları, çalışmalardan çok memnun olduklarını dile getirerek, sadece cadde üzerinde değil, Ferizli’nin tümünde yapılan çalışmalar için teşekkür ettiler.
Cadde üzerinde yolun genişleyerek, trafiğin rahatlayacağını söyleyen vatandaşlar, yapılan düzenleme çalışmaları çok güzel. Sadece bu çalışmalar değil, çevre temizliği, düzenleme çalışmaları, kaldırım ve yol çalışmaları, çok güzel bir şekilde yapıldığını görüyoruz şeklinde düşüncelerini dile getirerek Vatan Caddesi ve 19 Mayıs Caddesi üzerinde de kaldırım çalışmalarının devam etmesi talebinde bulundular.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER