Ferizli’nin 4 mahallesi atıksu altyapısıyla buluşacak

SASKİ tarafından şehrin çevre geleceğine yönelik yatırımlar aralıksız sürüyor.

Ferizli’nin 4 mahallesi atıksu altyapısıyla buluşacak

Çevreye ve doğada bulunan tüm canlılara büyük değer verdiklerini, su kaynaklarına atıksu karışmasının önüne geçmek için dev yatırımlar hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Yüce, Ferizli’nin 4 mahallesini 16 bin 495 metre uzunluğunda atıksu altyapısıyla buluşturmak için çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehrin çevresini korumaya yönelik önemli bir yatırımın daha hayata geçirileceği müjdesini verdi. İçinden Sakarya Nehri’nin de aktığı Ferizli ilçesinde 1.etabın ardından atıksu ağını 2.etap çalışmalarıyla daha da genişleteceklerini aktaran Başkan Yüce, “Böylelikle Ferizli ilçemizde kanalizasyon altyapısını daha sağlam hale getirecek, Türkiye ortalamalarının üzerinde bulunan atıksu arıtma oranımızı yükselteceğiz” diye konuştu.

Atıksu altyapısı 2 bin 750 metreyi aştı
Şehir genelinde kanalizasyon ağının 2 bin 750 kilometreyi aştığını aktaran Başkan Yüce, “Çevreyi, tabiatı önceleyen; doğadaki tüm canlıların yaşam alanına büyük saygı duyan bir idare olarak sözde kalmıyor, bu doğrultuda attığımız adımları sürdürüyoruz. Adapazarı’nın Süleymanbey, Bağlar ve Köprübaşı Mahallelerinde atıksu altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra Taraklı Atıksu Arıtma Tesisi çalışmalarımızda son aşamaya gelmiş durumdayız. Bu tesisimiz şehrimizdeki yedinci tesisimiz olacak. Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi için de projemiz hazır” ifadelerini kullandı.

Karaman’a ulaşacak
Ferizli’de gerçekleştirilen 1.etap kanalizasyon çalışmalarına değinen Başkan Yüce, “Bu çalışmalarımız kapsamında 58 bin 488 metrelik atıksu altyapısını ilçemize kazandırdık. Kısa süre önce ihalesini tamamladığımız 2.etap çalışmaları kapsamında ise ilçemizin Kemalpaşa, İnönü, Devlet ve İstiklâl Mahallelerini kanalizasyon altyapısı ile buluşturacağız. Söz konusu mahallelerde 16 bin 495 metre uzunluğunda atıksu altyapısı, 5 betonarme atıksu terfi merkezi, 3 paket atıksu terfi merkezi, bir atıksu yükleme odası, 15 vantuz odası, 16 tahliye odası ve 4 deşarj odası inşa edeceğiz. Böylelikle bölgede topladığımız atıksuları güvenli bir şekilde toplayarak Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracak ve burada dünya standartlarında arıtacağız. İnşallah ihalemize katılan istekliler arasındaki değerlendirmeleri kısa süre içerisinde tamamlayarak çalışmalarımızı başlatacağız.”

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER