Genç Müsiad'tan Muhteşem Final

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Konferans Salonunda "Genç Ticaret Köprüsü 3. Ülke Sunum Yarışması Final Programı" düzenlendi.

Genç Müsiad'tan Muhteşem Final

Genç MÜSİAD Sakarya önderliğinde 3.’sü düzenlenen Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunum Yarışması’nda 30 farklı ülkeden 77 katılımcıyla gerçekleşen yarışmada dereceye girenler muhteşem bir finalle ödüllerini teslim aldı. kocaali

Programa Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Genç MÜSİAD Genel Başkan Vekili İsmail Demir, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili Bünyamin Göl, Daire Müdürleri, Akademisyenler ile davetliler katıldı. Aynı zamanda programa uluslararası öğrenciler tarafından yoğun ilgi vardı.

BOZ; Şehrimizde 4000 Uluslararası Öğrenci Bulunmakta..
Açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Enes Boz,Ülkemizin Ekonomik kalkınması noktasında, üretimin ve ihracat rakamlarının arttırılması gereğinin farkında olan Genç MÜSİAD, Üniversitede okuyan uluslararası öğrenci kardeşlerimize ihracat eğitimleri, e-ticaret eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri gibi birçok farklı alanda eğitimler verdikten sonra şehrimizdeki firmalarımızda yer almalarını sağlayarak, yeni Pazarlar ve yeni müşteriler keşfetmeleri noktasında katkıda bulunmanın gayreti içindeyiz.

Sakarya’mız yaklaşık 4000 uluslararası öğrenci sayısı ile ülkemizde en fazla uluslararası öğrenci bulunduran şehirlerden birisidir. Şehrimizde misafirimiz olan ve bizler için bir değer olan öğrenci kardeşlerimiz mezun olduklarında inşallah ülkeler arası elçilerimiz olacaklardır.

COŞKUN; Dünyanın Geleceği Genç Nesillerin Elinde.. 

MÜSİAD olarak bizim hedefimiz ve maksadımız bellidir. Biz, zulüm ve baskı olmasın, sömürü ortadan kalksın, insan haklarına saygı gösterilsin, Hukuk üstün tutulsun, çifte standartlara son verilsin istiyoruz.

Ülkelerimiz arasında bir takım sınırlar bulunsa da gönüllerimiz arasında hiçbir sınır yoktur.

O yüzden Hemen yanı başımızda, komşumuzda çocuklar katledilirken, gençler işkencelerden geçirilip zindanlara doldurulurken, kimse bizden susmayı, sessiz kalmayı beklememelidir.

Ancak ümmetin kurtuluşu; sadece kukla rejimleri değiştirmek değil adil bir dünya kurmaktan geçer.

Hepimizin arzusu huzur ve barıştır. Hepimiz bu dünyanın özlemini çekiyoruz.

Bu yenidünya emperyalistlerin planlarıyla değil İslam dünyasının temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturacakları birlikteliklerle kurulacaktır. Bu dayanışma her ülkenin içinde, başta siyasilere, iş adamlarına, işçi ve memurlara, bürokrasiye ve gençlere düşmektedir, dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; Gelecek Girişimci Gençlerin Omuzlarında Yükselecek…

 “Projeye katılan kardeşlerimizin ülkemize ve dünyaya hayırlı hizmetler sunmalarını diliyorum. Bilgi çağının anahtarı verimliliktir. Ne iş yapıyorsak yapalım bu işin sonucu hep verimlilik olmalıdır. Bütün çalışmalarımızda ölçülebilirliği örnek almalıyız. Bugün en silik yazı en kuvvetli hafızadan güçlüdür. Bu dünyada en büyük güç bilgidir. Elimizdeki bilginin ve ölçünün en doğrusu olduğunun sağlamasını yapmak zorundayız. Bize düşen eğitim çağında ve sonrasında en doğru olanı en doğru zamanda yapmaktır. Gelecek mutlaka girişimcilerin omuzları üzerinde yükselecektir. Girişimciler risk alan insanlardır. Genç ve enerjik yapıya sahiptirler. Burada sunum yapan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Ben onları misafir olarak değil ev sahibi olarak görüyorum. Sakarya sadece Sakarya da yaşayanların değil tüm Sakarya’yı sevenlerin memleketidir” dedi.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir; İşbirliği Güzel Bir Potansiyeli Harekete Geçirmiş..

Başta üniversitelerimiz olmak üzere; Sakarya'mızdaki MÜSİAD, Yedirenk gibi sivil toplum kuruluşlarımız ve iş dünyası temsilcilerinin işbirliği halinde güzel bir potansiyeli harekete geçirmek için gayret sarf etmeleri, bizim açımızdan da memnuniyet verici bir durumdur. Potansiyeller önemli, ancak harekete geçmeyen potansiyelin de çok büyük bir manası yoktur. İlimizde dört bin yabancı öğrencimizin misafirliğimizde bulunması büyük bir potansiyel olduğu gibi, İlimizin girişimcilik ruhunun yüksek olması, üretme kabiliyeti, ihraç etme kabiliyetinin olması da yine büyük bir potansiyel olarak önümüze çıkıyor. Bu ikisini, yani üretim ile öğrencilerimizi bir araya getirip onların ülkeleriyle bizim aramızda bir ticaret köprüsü kurmak, onun da ötesinde bir gönül köprüsü oluşturmak ve var olan potansiyeli harekete geçirmek için uygulanan bu proje önemli bir faaliyet olmuştur, dedi..

Büyük Ödül Fas’lı Hawla Haled’in oldu..

Genç MÜSİAD ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği üyelerinin oluşturduğu jüri tarafından daha önceden belirlenen ilk 3 sıradaki ülkelerin öğrencileri, programda canlı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Jürinin yaptığı puanlama sonrası ülke sunum ödül programında birinciliği Faslı Hawla Haled kazanırken, Bangladeşli Mahmudul Hasan ikinci, Kazakistanlı Muhitzan Rahmanov da üçüncü sırada yer aldı.

Sakarya MÜSİAD

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER