Genç MÜSİAD Yeni Yönetimi Valiyi Ziyaret Etti

Genç MÜSİAD Başkanı Enes BOZ ve yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR’i makamında ziyaret ederek dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi

Genç MÜSİAD Yeni Yönetimi Valiyi Ziyaret Etti

Genç MÜSİAD Başkanı Enes BOZ ve yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR’i makamında ziyaret ederek dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi ve Genç Ticaret Köprüsü 3. Ülke Sunum Ödül Programına davet etti.

Aralık 2018’de Genç MÜSİAD Sakarya Başkanlık görevini devralan Enes BOZ, Yönetim Kurulu üyeleri Recep YARICI, İlyas ÇİMEN, Alperen Hamit DÖĞER, Ragıp Enes KILIÇ, Yunus Emre KÜÇÜK, Yusuf İBRAHİMBAŞ, Hüseyin Can COŞKUN ve Shemil BİBULATOV Sakarya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette yeni yönetimini tanıştıran Enes BOZ, Valiye Genç MÜSİAD olarak yaptıkları faaliyetler ve projelerden bahsetti. Sakarya olarak 5 sene önce başlattıkları Genç Ticaret Köprüsü projesini anlatan Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı BOZ; ‘’Sakarya’mızda 4000’e yakın farklı ülkeden gelen öğrenci mevcut. Biz de bunu fırsata çevirerek hem öğrencilere hem de firmalara, dolayısıyla da ülkemize katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu proje sayesinde 14 farklı yabancı uyruklu öğrenciyi 9 farklı MÜSİAD üyesi Sakaryalı firmalara yerleştirdik ve bu arkadaşlarımız birçok farklı ülkeyle iletişim kurarak ticaret yapmaya başladılar.

Hem öğrenci arkadaşlarımız iş hayatına adım atmış oldular hem de firmalar yurtdışına daha kolay açılmaya başladılar. Her geçen yıl projemize dahil olan öğrenciler sayesinde daha güzel sonuçlar elde etmekteyiz. Sakarya’mızdan sonra da Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Genç MÜSİAD şubeleri de Genç Ticaret Köprüsü projesini hayata geçirdiler. Bu sene de inşallah 3.sünü gerçekleştireceğimiz Ülke Sunum Ödül Programı’nda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız’’ diyerek davetiyesini takdim etti.

Sakarya Valisi NAYİR de Genç MÜSİAD Sakarya Yönetim Kurulu üyelerini böyle bir proje yaptıkları için tebrik etti. Sivil toplum örgütlerinin önemini vurgulayan Vali NAYİR; Peygamber Efendimiz’den (s.a.v.) önceki peygamberler zamanında da vakıflar kurulmuştur. Günümüzde ise sivil toplum örgütleri olarak hayatımızda yer almakta ve toplumsal düzenin önemli bir parçasıdır. Siz gençler hem iş hayatında olarak hem de gönüllü olarak böyle topluluklarda bulunarak ve bu tarz projeler yaparak fayda sağlamaya çalışmaktasınız’’ dedi ve çalışmalarında başarılar diledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER