Gençlerin Fikirleri Yolumuzu Aydınlatıyor

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi son öğrencileri ile “Kentsel Sorunların Yönetimi” dersinde buluşan Başkan Mutlu Işıksu

Gençlerin Fikirleri Yolumuzu Aydınlatıyor

“Adapazarı’mıza sevgimizi ispat etmek; gelecek nesillere, şehrin tarih ve kültürü ile sıcak ilişki kurdukları çok daha modern bir Adapazarı’nı miras bırakmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin fikir ve katkıları ise yolumuzu aydınlatmayı sürdürecek.” dedi.

Işıksu SAÜ Siyasal’da Derse Katıldı
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki “Kentsel Sorunların Yönetimi”  dersinde öğrencilerle buluştu. Ders öncesi Doç. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu ile birlikte Prof. Dr. Musa Eken, RTÜK Eski Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun ve Dekan Prof. Dr. Hamza Al’ı ziyaret eden Başkan Işıksu, öğretim üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. 

Nasıl Bir Adapazarı?
Doç. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu’nun, fakülte son sınıf öğrencilerine verdiği derse misafir olan Başkan Işıksu, hayatını, çalışmalarını, Adapazarı hayalini, projelerini ve hedeflerini anlattı. Öğrencilere önemli mesajlar veren Başkan Mutlu Işıksu, doğru ve etkili iletişim ile birlikte “Halkla Birlikte Yönetim” ilkesine uygun çalışmalar gerçekleştirildiği takdirde, başarının gelmesinin oldukça muhtemel olduğunu vurguladı. Adapazarı’nın bugünü ve geleceğine yönelik önemli çalışmaları projelendirdiklerini aktaran Işıksu, “Adapazarı’mızın tam merkezinde çok önemli bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Projelerimizin tüm ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştığımızda inanıyoruz ki her kesim dikkate takip edecek ve çok beğenecek.” diye konuştu.

Röntgeni Çektik, Planladık, Çalışıyoruz
Adapazarı’nın 84 mahallesinin röntgenini çekip, ekibi oluşturarak göreve başladıklarını ve şehrin sorunlarına hâkim olduklarını aktaran Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızın teveccühü ile yönetimi emanet aldığımızda hemen bismillah dedik ve çektiğimiz o röntgen doğrultusunda, yeni vizyon, misyon, çalışma ilkelerimiz ve stratejik planımızı hazırladık. Biz hemşehrilerimizin beklentileri için, onlara hizmet etmek için geldik ve 7/24 çalışıyoruz. Adapazarı’mız ile ilgili bütün planları 5 yıllık Stratejik Planımızın içine yerleştirdik. Yıl yıl ne yapacağımızı içeren bu planlarımıza göre hareket ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

Bilimsel Konumlandırma, Yol Arkadaşı Gençler
Belediye yönetimi, kentsel dönüşüm, kültür sanat projeleri olmak üzere gençlerin ilgisini çeken çalışmaları aktaran ve öğrencilerin sorularını cevaplandıran Başkan Mutlu Işıksu, “Biz öğrencilerimizin, geleneklerimiz ve kültürümüzle daha sağlıklı ilişki kurdukları bir Adapazarı için çalışıyoruz.  Adapazarı’mızı şehir itibarına, tarihine, geleneğine, geleceğine, coğrafi ve kültürel rakiplerine ve Adapazarlıların taleplerine göre bilimsel olarak konumlandırmak hedefindeyiz. Her zaman, her ortamda söylemekten geri durmuyorum.  ‘Gençler bugünümüzdür.’ Bugünümüz olan, fikirleri ile yolumuzu aydınlatan genç arkadaşlarımızla her zaman beraber olmaya devam edeceğiz. Adapazarı’mız bugüne ve yarına gençlerin gözünden bakmayı, onların daha mutlu ve huzurlu bir geleceğe yürümelerine destek olmayı sürdürecek. Gençlerimizin fikir ve katkıları ise yolumuzu aydınlatacak.” ifadelerini kullandı. 


 

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER