Gençlik Merkezlerinde Yok Yok

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı  il genelindeki toplam 8 Gençlik merkezinde yapılan çalışmalar göz kamaştırıyor.

Gençlik Merkezlerinde Yok Yok

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, yaptıkları faaliyetlerle gündemden düşmeyen Gençlik merkezlerinin faaliyetleri arasında yer alan çalışmalardan bazıları sırasıyla, Kovit 19 virüsünün Ülkemİzde  görülmesiyle birlikte Tedbirlerin artması ve sokağa çıkma kısıtlamasında, öncelikle yaşlı vatandaşlarımıza vefa grubu oluşturarak ihtiyaçlarının temini noktasında büyük katkı yaptı.

Evde başlayan onlİne eğitimde İnternet dolayısıyla Eba'dan derslerine katılamayan çocuklar için Hijyen kuralları ve sosyal mesafeye uyularak Gençlik merkezlerinde oluşturulan dersliklerde öğrencilerimizin online derse katılmaları konusunda destek verdi. Evlerinden çıkamayan çocuklar için Kitap dağıtımının yanı sıra Mahallelere Seyyar sinama  götürdü. Türkiye’nin en kapsamlı Lazer Tag oyun parkuru oluşturup gençlerin hizmetine sundu.  

Gençlik merkezlerinde, ingilizce ve farklı konularda online eğitim verdi. Ülkenin önde gelen Dene yap atölyelerinin yanı sıra, kişisel eğitim atölyeleri ve Kitap kafeleri gençliğin hizmetine sundu. Kış ayının gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı,  sokak hayvanları ve kanatlı hayvanlara mama, su  yardımında bulunarak gönüllülük esasına dayalı hizmet etmeye devam ediyor.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER