Geyve Meydan projesinin temeli atıldı

Geyve’de inşa edilecek yeni meydan projesinin temel atma töreninde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “3 bin 500 metrekarelik meydan yepyeni bir görünüme sahip olacak.

Geyve Meydan projesinin temeli atıldı

Bölgenin dokusuna uygun yatırım ile ilçemizin merkezini ve bağlı sokaklarını yeniden düzenliyoruz. İlçe merkezinde bulunan caminin çevresini de güzelleştireceğiz. İnşallah Geyve meydanına en kısa sürede kavuşacak. Hayırlı olsun” dedi. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, hizmet ve destekleri dolayısıyla Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Geyve’de inşa edilecek yeni meydan projesinin temeli atıldı. Temel atma programına Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti eski Milletvekili Recep Yıldırım, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, Genel Sekreter Mustafa Ak, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, meclis üyeleri, bürokratlar, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Dünyaya marka çıkaran bir belediye olduk
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Hamdolsun AK Parti iktidarında 12. yılını tamamlamış bir kardeşinizim. Pek çok hizmet yaptık ancak bunları süslemek gerekiyor. AK Parti iktidarıyla olmaz denilenleri olur hale getirdik. ‘İman varsa imkan vardır’ düsturuyla hareket ediyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin destekleriyle ilçemiz gelişmeye devam edecek. Tüm kurumlarla kurduğumuz iş birliği, milletvekillerimizin desteğiyle eksiklerimizi de bir bir gideriyoruz. Belediye işi, sabır, güven işidir. Dünyaya marka çıkartmış bir belediye haline geldik. Üreticimizin yanında olduk, esnaflarımızla istişarelerimizi sürdürüyoruz. Geyve ilçesine kimlik kazandıracak meydan projesinin bu vesileyle hayırlı olmasını diliyor, Başkanımız Ekrem Yüce’ye hizmetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi.

Bölgenin dokusuna uygun
Geyve Meydanı projesi ve tüm hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin tüm meydanlarını yenilemek için seferberlik başlattık. Pamukova’da da yeni bir çalışma başlatacağız. Geyve meydanının temellerini bugün atıyoruz. Bazı meydanlarımızda çalışmalar başladı. Bazı meydanların projeleri hazır. Bazılarınınsa çizimleri, çalışmaları yapılıyor. İnşallah Geyve’nin sahip olduğu doğal ve tarihi güzelliklerini koruyarak ilçemizin merkezini ve bağlı sokaklarını, bölgenin dokusuna uygun bir proje ile yeniden düzenliyoruz.”

Geyve Meydanı’na yepyeni bir görünüm
Başkan Ekrem Yüce, “3 bin 500 metrekarelik meydan yepyeni bir görünüme kavuşacak. Bin metre uzunluktaki güzergâhta sert zemin ve sokak yenileme çalışması yapılacak. 750 metrekarelik cami avlusu yeniden düzenlenerek yeraltı şadırvanı inşa edilecek. Proje kapsamında ayrıca 225 metrekare kapalı, 500 metrekare açık alanda ayva tanıtım ve satış merkezi oluşturulacak. Proje kapsamında 9 adet lavabo ve 23 adet şadırvan yer altına alınacak. Geyve inşallah çok kısa sürede yepyeni meydanına kavuşacak. Hayırlı olsun” dedi

Altyapı ve üstyapıya yatırım atağı
Geyve’de gerçekleştirilen yatırımlara da değinen Başkan Ekrem Yüce, “Geyve’de 28 bin 739 ton asfalt ile 29 kilometrelik yolların üstyapısını yeniledik. Geyve’mizde ayrıca Güney-Burhaniye-Saraçlı mahallelerinde 9 kilometrelik beton yol imalatını tamamladık. Ahibaba-Aydınlar mahalle yollarında da 8 kilometre beton yol yapacağız. Geyve’nin en büyük mahallesi olan Alifuatpaşa’da bin 300 metre uzunluğa sahip Suat Yalkın Caddesini estetik bir görünüme kavuşturduk. Kırsal mahallelerinin ihtiyacını karşılayacak 81 bin 953 metre içmesuyu hattı, 6 içmesuyu deposu, 3 terfi merkezi ile Taraklı ve Geyve’nin 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacını karşıladık.”

Safibey’e ürün toplama merkezi
Geyve Safibey’de soğuk hava deposu ve ürün toplama merkezi yapmayı planladıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “25 dönümlük bir arsa üzerinde kurulacak olan tesis, 5 bin ton kapasiteli soğuk hava deposuyla üreticilerimizin firesi azalacak. Projede ayrıca ürünlerin kalibrasyon ve paketleme üniteleri olacak.  Yine yaklaşık 200 dönüm alana Geyve Gül Bahçesi projesini hayata geçireceğiz. İnşallah şehrimizin tamamına yayılan hizmet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürmeye, şehrimize, ilçelerimize, mahallelerimize değer katmaya devam edeceğiz” dedi. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye günün anısına hediye takdim etti. Protokol üyelerinin katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kardeşlik hukuku ile hareket ediyoruz
Temel atma programının ardından şantiye alanında incelemelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, daha sonra ilçe belediyesinde Geyve’de görev yapan mahalle muhtarlarının talep ve önerilerini dinledi. Sakarya’nın tamamını kucaklayan bir anlayışla hareket ettiklerini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, şehrin menfaatlerine olan hiçbir talebi kulak arkası yapmadıklarını ifade etti. Kardeşlik hukuku içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini belirten Başkan Ekrem Yüce, tek düşüncelerinin hizmet olduğunu vurguladı. Geyveli muhtarlar çalışmalar dolayısıyla Başkan Yüce’ye teşekkür etti.


 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER