Geyve Sütalan Mahallesi’ne 3 bin metrelik yeni içmesuyu hattı

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde sürdürdüğü altyapı çalışmaları ile Sakarya’nın dört bir yanına kaliteli içmesuyunu kesintisiz bir şekilde ulaştırmaya devam ediyor.

Geyve Sütalan Mahallesi’ne 3 bin metrelik yeni içmesuyu hattı

Geyve Sütalan Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye kazandırılacak 3 bin metrelik yeni içmesuyu hattı sayesinde mahalle sakinlerinin özellikle yaz aylarında yaşadığı içmesuyu sorunları tarihe karışacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sakarya’nın tüm ilçelerinde sürdürdüğü altyapı çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam ediyor. Geyve Sütalan Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye 3 bin metrelik yeni içmesuyu hattı kazandırılacak. 

Yetersizlik sorunu çözüme kavuşacak
Mahallede özellikle yaz aylarında yaşanan nüfus artışı ve tarımsal faaliyetlerin artmasıyla yaşanan su sorunları yeni hat ile uzun yıllar boyunca çözüme kavuşmuş olacak. Projede devam eden çalışmalar tamamlandığında kaliteli içmesuyu kesintisiz bir şekilde Sütalan Mahallesi’nin sakinlerine ulaşacak. Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Kaliteli içmesuyumuzu güçlü altyapımız sayesinde Sakarya’nın dört bir yanına kesintisiz bir şekilde ulaştırmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında suyun yolculuğunu anbean takip ederek kayıp ve kaçağa da geçit vermiyoruz. Yeni hat çalışmalarının bölgeye hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadeleri kullanıldı. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER